Google-Logo

Większość użytkowników smartfonów nowych aplikacji szuka bezpośrednio w sklepie Play.  Wielu jednak posiłkuje się w tym celu wyszukiwarką Google bez wchodzenia do aplikacji sklepu. Dotychczasowa prezentacja aplikacji w wynikach była mało wygodna i nieczytelna. Google postanowiło to zmienić. Wprowadzono do mobilnej wersji wyszukiwarki zupełnie nowy sposób wyświetlania aplikacji na liście wyników. Użytkownik widzi od razu ocenę aplikacji i ilość oceniających. Klikając na daną aplikację przenosimy się do sklepu Play, skąd możemy ją pobrać.

Przykładowe wyniki wyszukiwania dla aplikacji:

google-search-apps

Początkowo widzimy pierwsze 6 aplikacji. Wystarczy kliknąć na więcej aplikacji aby wyświetlić maksymalnie do 20-30 pozycji. Brakuje też odnośnika umożliwiającego wyświetlenie wyników w sklepie Play. Ułożenie wyników wyszukiwania obok siebie (podczas gdy w sklepie play mamy listę) pozwala lepiej wykorzystać dostępną przestrzeń i pokazać użytkownikowi więcej aplikacji bez przewijania. Każda aplikacji dostaje tło zgodne z użytymi na jej ikonie kolorami. Nowy wygląd dostępny jest jedynie z poziomu mobilnej wyszukiwarki na Androidzie.

Na poniższym wideo możecie zobaczyć jak teraz wyglądają wyniki wyszukiwania aplikacji z poziomu mobilnego Google:

Moim zdaniem lista wyników w wyszukiwarce jest o wiele czytelniejsza niż w sklepie Play. Jednakże od zawsze aplikacji szukam w sklepie Play i przy tym najpewniej pozostanę.

Waszym zdaniem to potrzebna zmiana?

Źródło: googlewatchblog.de

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg