ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Allegro wyszukiwanie obrazem

Allegro rozwija wyszukiwanie obrazem — jak działa ta funkcja?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Allegro poinformowało o rozwoju funkcji, jaką jest wyszukiwanie obrazem. Dzięki niej robiąc zdjęcie przedmiotu, aplikacja polskiego giganta e-commerce spróbuje odnaleźć podobne rzeczy wśród ofert na platformie. Wyszukiwarka rozpoznaje również np. zrzuty ekranu czy zdjęcia w czasopismach.

Wyszukiwanie obrazem na Allegro

Wyszukiwarka wizualna analizuje przedmiot ze zdjęcia i wyszukuje podobne produkty na Allegro. Funkcja działa na podstawie algorytmu uczenia maszynowego. Obsługuje na ten moment ponad 100 milionów ofert w kategoriach moda (w tym buty i odzież sportowa), zdrowie, uroda, produkty spożywcze, media, książki, komiksy, gry i muzyka, zabawki, a także w znacznej części kategorii dom i ogród. 

Funkcja wyszukiwania obrazem jest wbudowana w aplikację Allegro na Androida i iOS. Możemy łatwo zidentyfikować usłyszaną w radiu piosenkę czy rosnącą na naszym osiedlu roślinę. Dlaczego miałoby być inaczej z sukienką czy artykułem spożywczym, który zobaczyliśmy na ulicy albo w sklepie? Pomysł na wyszukiwanie zdjęciem wziął się z sytuacji, w której każdy z nas kiedyś był – kto nigdy nie próbował godzinami znaleźć fajną koszulkę czy parę butów, którą wcześniej zobaczył gdzieś na ulicy? – mówi Wojciech Bogdan Chief Data Officer w Allegro.

Czytaj także: Allegro na stałe obniża kwotę, od której dostawa „Smart!” jest darmowa

Jak zaznacza Wojciech Bogdan, pod prostotą użytkowania jest ukryty wyrafinowany system. Wyszukiwarka wizualna wymagała całkowicie nowej architektury wyszukiwania i technologii uczenia maszynowego.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy