nexus 5 lg czytnik linii papilarnych

Jesień tego roku obrodzi w telefony z serii Nexus. Na ten czas nie mamy jeszcze dokładnych, a co więcej pewnych informacji dotyczących specyfikacji urządzenia. Możemy jednak posłuchać głosu plotek, które mówią całkiem interesujące rzeczy. Czyżby nadchodzący Nexus 5 (2015) spowoduje zgrzytanie zębów u swoich fanów za decyzje jakie podjął LG?

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

 

Najnowsze plotki pochodzą oczywiście z Chin. Możemy się z nich dowiedzieć, że nadchodzący Nexus 5 (2015) będzie posiadać duży 5,2 calowy wyświetlacz o rozdzielczości QHD, czyli 2560 x 1440 pikseli, co w przełożeniu oznacza wartość 565 ppi. Jeśli chodzi o jednostkę jaką urządzenie będzie napędzane to mowa tu o dziesięciordzeniowym Snapdragonie 808 taktowanym zegarem 1,8 GHz. Układ graficzny to Adreno 418 przy wsparciu 3 GB pamięci RAM.

 

nexus 5 specyfikacja

 

Przejdźmy teraz do aparatów. Główny znajdujący się na tyle urządzenia to 13 megapikselowa matryca od Sony – IMX 278, oferująca optyczną stabilizację obrazu. Nie pojawiły się żadne informacje dotyczące frontowej kamerki. Bazując jednak na wcześniejszych doniesieniach możemy się spodziewać wykorzystania 5 megapikselowej matrycy.

 

Premiera jesienią tego roku. Czy rozdzielczość QHD z pewnością jest dobrą decyzją? Jaką baterię zastosuje LG? Czy będzie to godny następca swojego poprzednika? Tak wiele pytań…

 

źródło: Phone Arena
Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.