ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Płacenie kryptowalutami w WhatsApp

Płacenie kryptowalutami za pośrednictwem WhatsAppa – startuje program pilotażowy

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

WhatsApp uruchomił program pilotażowy w Stanach Zjednoczonych, który pozwala ograniczonej liczbie użytkowników na wysyłanie i otrzymywanie kryptowaluty. Umożliwi on wybranym użytkownikom w USA płacenie lub otrzymywanie pieniędzy za pośrednictwem czatu WhatsApp. Komunikator w tym celu współpracuje z Novi, który wdrożył cyfrowy portfel Meta, wcześniej z powodzeniem pilotowany dla płatności Pax Dollars.

Płacenie kryptowalutami w WhatsApp

Płacenie kryptowalutami w WhatsApp

Nowe rozwiązanie zostało oficjalnie ogłoszone we wspólnym komunikacie Novi i WhatsApp. Według niego wysłanie płatności powinno być tak proste, jak wysłanie jakiegokolwiek innego załącznika za pośrednictwem czatu w aplikacji. Dostęp do nowej funkcji uzyskuje się za pomocą ikony spinacza w systemie Android lub ikony + na urządzeniu z systemem iOS. Użytkownik wybierze wtedy opcję Płatność z wyświetlonego menu. Zgodnie z dodatkowymi szczegółami dostarczonymi na temat programu pilotażowego przez Novi na ich oficjalnej stronie internetowej, nie ma żadnych opłat za wysyłanie lub odbieranie pieniędzy za pośrednictwem tej funkcji. Ponadto, nie ma limitu liczby transakcji i nie ma opłat za utrzymanie salda na koncie użytkownika Novi. Użytkownicy mogą również swobodnie wypłacać środki na swoje konta bankowe w trybie natychmiastowym.

Zobacz też: Sztuczna Inteligencja będzie wspierać osoby LGBTQ w kryzysowych sytuacjach

Pilotaż był pierwotnie przeznaczony zarówno dla USA, jak i Gwatemali, chociaż kluczowym rynkiem są Stany Zjednoczone. Platforma płatnicza WhatsApp jest objęta szyfrowaniem end-to-end i jest dostępna w języku angielskim i hiszpańskim. W tej chwili nie jest jasne, jak długo pilotaż będzie działał w USA. Tradycyjna płatność za pośrednictwem WhatsApp jest już funkcjonalna w niektórych jurysdykcjach, w tym w Brazylii i Indiach.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy