ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
AI wspierające osoby LGBTQ

Sztuczna Inteligencja będzie wspierać osoby LGBTQ w kryzysowych sytuacjach

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Od początku 2021 roku Trevor Project, największa organizacja zajmująca się zapobieganiem samobójstwom wśród młodzieży LGBTQ, wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji zwaną Symulatorem Kontaktu Kryzysowego, aby szkolić swoich doradców, jak rozmawiać z młodzieżą w kryzysie. Narzędzie to zasadniczo symuluje, jak może wyglądać taka rozmowa z pomocą chatbotów AI. W momencie uruchomienia CCS dawał dostęp do jednej takiej osobowości. Dziś The Trevor Project dodaje drugą, o nazwie Drew. Nowy chatbot reprezentuje fikcyjną młodzież w wieku 20 lat, która mieszka w Kalifornii i spotyka się z prześladowaniem i nękaniem.

AI wspierające osoby LGBTQ

AI wspierające osoby LGBTQ

Organizacja twierdzi, że od czasu wprowadzenia pierwszej osobowości AI w lutym,  technologia pomogła przeszkolić ponad 1000 doradców. Trevor Project używa Symulatora Kontaktu Kryzysowego jako uzupełnienia istniejących metod szkoleniowych; narzędzie to nie zastępuje szkolenia osobistego. Pozwala ono nowym aplikantom na ukończenie dwóch sesji odgrywania ról w czasie, który jest dla nich najlepszy. Firma twierdzi również, że chatboty oferują dokładną reprezentację dzisiejszej młodzieży generacji Z, wraz z realistyczną kapitalizacją i interpunkcją.

Zobacz też: Snapdragon 8 Gen1 w dwóch procesach technologicznych

Począwszy od pierwszej koncepcji Symulatora Kontaktu Kryzysowego dwa lata temu, zawsze mieliśmy nadzieję na stworzenie różnych ról szkoleniowych, które reprezentowałyby różnorodne doświadczenia i krzyżujące się tożsamości młodych ludzi LGBTQ, którym służymy, z których każdy ma swoją własną historię i uczucia. Jesteśmy podekscytowani, że możemy wdrożyć Drew z naszymi stażystami, aby zaoferować szerszą gamę scenariuszy ćwiczeń i narracji, które lepiej przygotują ich do nawiązania kontaktu z każdą młodą osobą w chwili kryzysu, gdy nadejdzie czas.

— ​powiedział Dan Fichter, szef AI i inżynierii w The Trevor Project.

The Trevor Project nie jest obcy dla świata technologii. Organizacja współpracowała już wcześniej z Google i Facebookiem, oferując interwencję kryzysową

Źródło: Engadget

Sprawdź najnowsze wpisy