ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy Z Flip4 i Z Fold 4 w pierwszych plotkach — na co się nastawiać?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Co prawda tegoroczne składane smartfony Samsunga nie zdążyły się jeszcze zestarzeć, ale niewątpliwie Koreańczycy już zaczęli pracę nad ich następcami. To z kolei przekłada się na pierwsze plotki, które wskazują, czego powinniśmy oczekiwać od Galaxy Z Flip4 oraz Galaxy Z Fold4. W końcu opinii na temat Galaxy Z Flip3 i Galaxy Z Fold3 jest już mnóstwo, więc Samsung zapewne już wie, na czym powinien się skupić. Wskazują to pierwsze przecieki, które sugerują, co będzie kluczowe w kolejnej generacji urządzeń.

Co nowego w Galaxy Z Flip4 i Galaxy Z Fold4? Samsung przede wszystkim może chcieć poprawić aparaty

Samsung Galaxy Z Fold3 5G

Pierwsze, co zapewne większości osób przychodzi do głowy, to aparaty. Samsung również o tym myśli, bo właśnie to kluczowy punkt w ujawnionym, koreańskim raporcie. Patrząc na aparaty do selfie, Koreańczycy chcą znacznie poprawić moduł zatopiony w wyświetlaczu Galaxy Z Fold4 i powielić go także w ramach zewnętrznego ekranu. W przypadku głównych modułów także mamy doczekać się wyraźnych poprawek, choć na tę chwilę bez żadnych konkretów. Pozostając w temacie Folda, kolejna generacja ma oznaczać także nowy, lżejszy zawias. Pozwoli on także podnieść klasyfikację wodoszczelności i wprowadzić pyłoodporność, której aktualnie brakuje. Nie powinniśmy za to spodziewać się większych zmian w kontekście akumulatorów. Także nic nie wskazuje na to, że S Pen zmieści się w samej obudowie.

Zatopiony aparat do selfie ma także pojawić się w Galaxy Z Flip4. To będzie kluczowa zmiana w tej generacji, gdyż cała reszta ma pozostać w tym samym guście. Tyczy się to zarówno wyświetlaczy, jak i ogólnych możliwości smartfona.

Zobacz też: Wyjątkowa promocja na OnePlus — flagowce znacznie taniej!

Naturalnie do premiery Galaxy Z Flip4 i Galaxy Z Fold4 jeszcze daleko, bo prawdopodobnym terminem jest druga połowa 2022 roku. Oznacza to, że ostateczny design i możliwości smartfonów muszą zostać określone do końca pierwszego kwartału. Dlatego jeszcze trochę zmian w powyższych założeniach może zajść. Tylko nad czym Samsung szczególnie powinien popracować w Waszej opinii?

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy