ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Steam Deck z większą dostępnością

Valve odpowie na najbardziej nurtujące pytania o Steam Deck

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Zainteresowanie Steam Deck ciągle rośnie. I nic dziwnego — będzie to pierwszy gamingowy UMPC w rozsądnej cenie. Mowa tu o różnicach rzędu 1500 – 2000 złotych w porównaniu do konkurencji o podobnym poziomie wydajności w grach. Żeby zaspokoić ciekawość potencjalnych klientów, firma w przyszłym tygodniu zaoferuje lepsze spojrzenie na różne aspekty urządzenia. Jednym z obszarów, na którym będzie się skupiać podczas nadchodzącej wirtualnej konferencji, jest kwestia wyjątkoweo APU, które powstało z myślą o kieszonsolce z logo Steam.

Valve opowie więcej o Steam Deck

Valve opowie więcej o Steam Deck

Valve będzie gospodarzem darmowego, jednodniowego spotkania online  z zespołem, który zbudował Steam Deck, które odbędzie się 12 listopada. Będzie ono otwarte dla deweloperów gier Steamworks, jednak wkrótce po nim informacje rozejdą się poza platformę. I, jak zauważa PC Gamer, jeśli wydarzenie powtórzy poprzednie konferencje Steamworks, archiwum zostanie prawdopodobnie umieszczone na oficjalnym kanale YouTube firmy.

Zobacz też: Oto pamięć 5D nowej generacji – dysk optyczny o niesamowitej wręcz pojemności

Valve podzieli się dogłębnymi informacjami i najlepszymi praktykami, które pomogą ci sprawić, by twoje gry były bezproblemowe na Steam Deck, z tematami takimi jak rozwój bez dev-kita, Steam on Deck, wsparcie dla Protona i wejście Steam. Duża część konferencji skupiona wokół APU pozwoli lepiej zrozumieć układ, który będzie mózgiem urządzenia. Już wcześniej producent zdradził, że będzie to czterordzeniowy i ośmiowątkowy układ AMD korzystający z architektury Zen 2 i ośmioma jednostkami graficznymi RDNA 2. Szczególnie interesująco wypada właśnie kwestia układu graficznego, a także kultura pracy  zużycie energii przez cały procesor.

Źródło: PCGamer

Sprawdź najnowsze wpisy