Apple przeciwne nieskończonemu przewijaniu

Tim Cook nie chce, żebyśmy tracili czas na bezmyślnej zabawie iPhone

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Aza Raskin jest powszechnie uznawany za stworzenie mechanizmu nieskończonego przewijania, który został wdrożony w mediach społecznościowych. Jest to mechanizm, który utrzymuje ludzi przyklejonych do swoich telefonów i prowadzi do uzależnień, rozproszenia uwagi, polaryzacji, radykalizacji i dezinformacji. CEO Apple, Tim Cook, zgadza się z tym poglądem i mówi, że firma chce, aby ludzie zamiast tego używali jej urządzeń do tworzenia i łączenia się z przyjaciółmi i rodziną.

Apple przeciwne nieskończonemu przewijaniu

Apple przeciwne nieskończonemu przewijaniu

Jednym z gorąco dyskutowanych tematów w ostatnim czasie są media społecznościowe i ich wpływ na użytkowników. Aplikacje takie jak Twitter, Facebook, TikTok czy Instagram są tworzone w sposób zachęcający do angażowania się w niekończący się ciąg treści, które są algorytmicznie sortowane tak, aby pasowały do naszych preferencji lub ulubionych osobowości i organizacji. Krótko mówiąc: jesteśmy zamykani w bańkach informacyjnych, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy.

Zobacz też: Inteligentna stacja grzewcza od firmy Hama — co potrafi i ile kosztuje?

Podczas wywiadu z Bustle, Tim Cook został poproszony o wypowiedź na temat ostatnich doniesień o tym, jak Facebook i Instagram wpływają na zdrowie psychiczne młodych ludzi. W odpowiedzi przyznał, że jest to jeden z powodów, dla których Apple opracowało funkcje takie jak Screen Time. Dodał jednak, że czas spędzony przy użyciu aplikacji społecznościowych to tylko jedna ze składowych tego zagadnienia. Najważniejsze jest bowiem to, co tam robimy. Uzależnienie od Internetu i technologii znajduje się na wysokiej pozycji na liście priorytetów Apple, a firma wierzy, że może zrobić więcej, aby zapobiec temu zjawisku na swoich urządzeniach. Warto tu jednak dodać, że obecnie Apple i Facebook są na wojennej ścieżce.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy