ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
hama inteligentna stacja grzewcza

Inteligentna stacja grzewcza od firmy Hama — co potrafi i ile kosztuje?

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Firma Hama zaprezentowała swoje nowe urządzenie — to inteligentna stacja grzewcza. Sprzęt został wyposażony w dwie głowice termostatyczne, co pozwala na łatwą wymianę dotychczasowego regulatora grzejnika i ustawienie indywidualnej automatyki temperatury dla każdego pomieszczenia domu, pory dnia i trybu ogrzewania. Zestaw obsługuje asystentów głosowych i można nim sterować przez aplikację w smartfonie.

Inteligentna stacja grzewcza od firmy Hama

Propozycja firmy Hama ma sprawdzić się w jesienne oraz zimowe dni. Koniec z ciągłym kręceniem regulatorem grzejnika. System zarządzania energetycznego umożliwia zaprogramowanie cykli grzewczych, które odpowiadają przebiegowi dnia. Efekty? Oszczędność energii i obniżenie kosztów ogrzewania.

Cały system składa się ze stacji grzewczej oraz dwóch dołączonych termostatów grzejnikowych. To prosta instalacja we własnej sieci WiFi, która nie wymaga huba […] Głowice termostatyczne można zamontować na wszystkich popularnych grzejnikach dzięki dołączonemu adapterowi (dla Danfoss RA, RAV, Caleffi, Giacomini) – informuje producent. Oszczędzamy energię dzięki zdefiniowaniu indywidualnych scenariuszy ogrzewania. Możemy również zmieniać temperaturę z dowolnego miejsca za pomocą aplikacji na smartfony.

Czytaj także: Nintendo Switch OLED od dziś w sklepach i ma poprawione Joy-Cony

System zarządzania ogrzewaniem firmy Hama dysponuje również trybem zewnętrznym. Jest też automatyczna ochrona przed zamarzaniem, funkcja ochrony zaworu przed kamieniem czy wykrywanie otwarcia okna. Nie zabrakło wyświetlacza LED na głowicy, który informuje o temperaturze. Cały zestaw (inteligentna stacja grzewcza, dwie głowice termostatyczne, cztery baterie AA, dwa komplety adapterów i zasilacz z kablem micro-USB) kosztuje 599 zł. Za 189 zł możemy dokupić dodatkową głowicę.

źródło: informacja prasowa

    Sprawdź najnowsze wpisy