ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Sony utrudnia zakupy na PlayStation 3 i PS Vita

Płacenie za cyfrowe gry na PlayStation 3 i Vita stanie się o wiele trudniejsze

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Sony nie wydaje się przygotowywać do usunięcia możliwości zakupu starszych materiałów cyfrowych dla PlayStation 3 i PlayStation Vita. Dodaje jednak kolejną przeszkodę do pokonania dla tych, którzy wciąż kupują gry za pośrednictwem tych systemów. Tym samym 27 października Sony zlikwiduje możliwość dodawania środków do portfeli w PlayStation Store za pośrednictwem wyżej wspomnianych konsol. Klienci nie będą już mogli korzystać z metod płatności, takich jak karty kredytowe czy PayPal, bezpośrednio na tych systemach.

Sony utrudnia zakupy na PlayStation 3 i PS Vita

Sony utrudnia zakupy na PlayStation 3 i PS Vita

Użytkownicy nadal będą mogli kupować i pobierać rzeczy z tych sklepów, takie jak gry na PS3, gry na Vitę, gry na PSP, cyfrowe oryginalne gry PlayStation czy cyfrowe gry na PlayStation 2. Gracze będą mogli jedynie dodać fundusze za pośrednictwem przeglądarki internetowej, mobilnej aplikacji PlayStation, PlayStation 4, PlayStation 5 lub kart podarunkowych, zanim kupią przedmioty na starsze systemy. Dotyczy to również kupowania rzeczy w sklepach w grze. 

Zobacz też: Pracownik Huaweia zdradza co nieco o HarmonyOS 3 – nie będziemy musieli zbyt długo na niego czekać

Warto przypomnieć, że w marcu firma Sony ogłosiła, że całkowicie zamknie cyfrowe sklepy PS3, Vita i PSP ze względu na wyzwania związane z utrzymaniem ich działania na starzejącym się sprzęcie. Po wielu głosach krytyki ze strony użytkowników, którzy nadal chcieli kupować starsze gry w tych sklepach, Sony wycofało się z zamknięcia sklepów PS3 i Vita, ale w lipcu zamknęło sklep PSP. Nie oznacza to jednak całkowitej śmierci tej konsoli. Klienci nadal mogą kupować zawartość PSP za pośrednictwem sklepów PS3 i Vita, a następnie pobierać ją na PSP lub przenosić na PSP z PS3. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy