ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
HarmonyOS 3.0 pierwsze przecieki

Pracownik Huaweia zdradza co nieco o HarmonyOS 3 – nie będziemy musieli zbyt długo na niego czekać

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Jeden z pracowników Huawei ujawnił w swoim wpisie w mediach społecznościowych, że firma pracuje nad kolejną iteracją swojego autorskiego systemu operacyjnego. Zgodnie z postem, HarmonyOS 3 jest niemal gotowy do publikacji. Natomiast jego premiera będzie miała miejsce już wkrótce. Oczywiście wielce prawdopodobne, że jest to przeciek kontrolowany, co może oznaczać, że Huawei sam w sobie postanowił rozpocząć budowanie napięcia.

HarmonyOS 3.0 pierwsze przecieki

HarmonyOS 3.0 pierwsze przecieki

Zgodnie z raportem ITHome, pracownik chińskiego giganta technologicznego podzielił się informacją, że następna generacja HarmonyOS ma zostać zaprezentowana już wkrótce. Co ciekawe, firma planuje zorganizować Huawei Developer Conference w dniu 24 października. Wiele więc wskazuje na to, że to właśnie podczas tego wydarzenia marka ma zaprezentować nowy system. Warto przypomnieć, że HarmonyOS 2.0 został zaprezentowany podczas wrześniowej konferencji Huawei Developer Conference w 2020 roku.

Zobacz też: Tajemnica Marsa została rozwiązana. Przełomowe odkrycie badaczy

Od tego czasu firma wprowadziła na rynek wiele produktów, które wspierają system HarmonyOS. Mowa tu nie tylko o smartfonach i tabletach, ale także o urządzeniach IoT, w tym sprzęcie AGD. Przy okazji jakiś czas temu firma potwierdziła, że liczba użytkowników, którzy uaktualnili swoje smartfony do HarmonyOS, przekroczyła 120 milionów. Do tej pory jest to zapewne już znacznie więcej. Producent oficjalnie oczekuje, że całkowita baza użytkowników przekroczy 300 milionów do końca tego roku. Jeśli HarmonyOS odniesie podobny sukces w krajach zachodu, to będziemy mogli  w końcu mówić o trzecim dużym graczu na rynku platform mobilnych.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy