google-nexus-tablet-asus-1
Nie jest nową informacją to, że Google przy współpracy z Asusem planuje wypuścić na rynek własny tablet, który prawdopodobnie będzie wchodził w skład rodziny Nexus. Jego debiut planowany jest w te wakacje, a im bliżej premiery, tym więcej pojawia się rzekomo wiarygodnych przecieków. Ostatnio do Sieci przedostały się zdjęcia, które mają przedstawiać owoc pracy duetu Google & Asus.

Urządzenie przedstawione na zdjęciu nieodparcie przywodzi na myśl Samsunga Galaxy Note, co znacząco zmniejsza wiarygodność tego przecieku w naszych oczach. Dodatkowo ciekawostką jest to, że jego obudowa została wykonana w trzech odcieniach. Przód tabletu ma być biały, a jego tył ma składać się z elementów w kolorze czarnym i szarym. Innym zastanawiającym elementem designu urządzenia jest przedni głośnik, który jest niespotykany w tabletach. Sugeruje się, że miałby być on przeznaczony dla rozmów VOIP, lecz nie czujemy zbytnio się przekonani tą opinią.

google-nexus-tablet-asus-630x472

Według źródła sercem urządzenia ma być czterordzeniowy układ Tegra 3. Kwestia procesora zastosowanego w tablecie Google była w przeszłości szeroko dyskutowana. Z początku pewnym wyborem wydawała się jednostka NVIDII, lecz później twierdzono, że Asus wykorzysta jednak inny, słabszy układ, by maksymalnie obniżyć końcowe koszty. Urządzenie to ma być jednym z pierwszych wyposażonych w Androida 4.1. Przypomnijmy, że tablet Google ma posiadać bardzo przystępną cenę, oscylującą w granicach 150-250$. Więcej informacji na temat tego urządzenia usłyszymy zapewne na odbywających się wkrótce targach Google I/O w San Francisco. 

źródło: androidandme.com 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Piotr Andrzejewski