Xperia Z2 także może być szybko ładowana – Quick Charge 2.0 do odblokowania w prosty sposób

Newsy

xperia z2 sony zdjecia

 

Nie przegap
Co oznacza dla programisty brak usług Google?
jedna aplikacja gms hms jak to zrobic programowanie
Na pewno wielu z Was zwróciła dziś uwagę na premierę smartfonów Huawei z serii P40. Właśnie ruszyła ich przedsprzedaż, a to oznacza, że już niedługo do pierwszych użytkowników trafią flagowe smartfony inne niż te, do których się przyzwyczailiśmy. Największa różnica polega na tym, że brak w nich usług Google. Zamiast w Google Mobile Services (GMS) będą wyposażone […]

Dzisiejsze smartfony mają ogromne problemy z akumulatorami. Jedyne, co producenci wymyślili, aby zaradzić ze zbyt szybko uciekającymi procentami to to, żeby je jak najszybciej przywrócić. Tak oto chociażby Qualcomm zaproponował technologię Quick Charge 2.0, z której normalnie Xperia Z2 nie korzysta.

 

Jednak okazuje się, że można to odblokować. Jeden użytkownik z forum XDA-Developers postanowił, że podzieli się ze światem swoim odkryciem. Oryginalny temat znajdziecie klikając następujący link: Klik!

 

Autor projektu nie ukrywa swojego zaskoczenia związanego z odkryciem, a oto nagrany przez niego film, który potwierdza działanie technologii Quick Charge 2.0 na Xperii Z2:

 

 

Szczegóły projektu znajdziecie oczywiście także w powyżej zamieszczonym linku, ale sama zmiana oznacza dla Was, że w ciągu pół godziny Wasz akumulator zostanie naładowany do 50%.

 

Oczywiście nie jest to rewolucja, ale z pewnością miłe odkrycie dla posiadaczy starszego flagowego smartfonu od Sony. Autor sugeruje, że istnieje możliwość, iż także inne modele japońskiego producenta są w stanie obsłużyć technologię Qualcomma. Mimo wszystko, czy ktoś z Was potrzebuje szybkiego ładowania?

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x