xperia z2 sony zdjecia

 

Dzisiejsze smartfony mają ogromne problemy z akumulatorami. Jedyne, co producenci wymyślili, aby zaradzić ze zbyt szybko uciekającymi procentami to to, żeby je jak najszybciej przywrócić. Tak oto chociażby Qualcomm zaproponował technologię Quick Charge 2.0, z której normalnie Xperia Z2 nie korzysta.

 

Jednak okazuje się, że można to odblokować. Jeden użytkownik z forum XDA-Developers postanowił, że podzieli się ze światem swoim odkryciem. Oryginalny temat znajdziecie klikając następujący link: Klik!

 

Autor projektu nie ukrywa swojego zaskoczenia związanego z odkryciem, a oto nagrany przez niego film, który potwierdza działanie technologii Quick Charge 2.0 na Xperii Z2:

 

 

Szczegóły projektu znajdziecie oczywiście także w powyżej zamieszczonym linku, ale sama zmiana oznacza dla Was, że w ciągu pół godziny Wasz akumulator zostanie naładowany do 50%.

 

Oczywiście nie jest to rewolucja, ale z pewnością miłe odkrycie dla posiadaczy starszego flagowego smartfonu od Sony. Autor sugeruje, że istnieje możliwość, iż także inne modele japońskiego producenta są w stanie obsłużyć technologię Qualcomma. Mimo wszystko, czy ktoś z Was potrzebuje szybkiego ładowania?

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.