Zaprezentowano oficjalnie realme Band 2, czyli kolejną generację opaski sportowej od producenta. Ostatnią widzieliśmy na początku roku, więc firma narzuciła sobie całkiem solidne tempo. I jak przystało na nowy produkt, tutaj wszystkiego co dobre jest po prostu więcej. Co więc ma do zaoferowania nowa opaska od realme?

Premiera realme Band 2 – nowa opaska sportowa

realme Band 2 opaska sportowa

Nowa wersja opaski sportowej zadebiutowała w Malezji i nie ma jeszcze informacji o tym, czy pojawi się także na innych rynkach. Sprzęt wyceniono na 169 ringgit malezyjskich, co przekłada się na 160 złotych. W przedsprzedaży opaskę będzie można kupić taniej, ale dopóki ta nie pojawi się w Europie, to warto brać pod uwagę tylko startową cenę. Pierwsze co rzuca się w oczy, to mocno przeprojektowany wygląd realme Band 2. Pierwsza opaska była bardzo kanciasta, a tutaj widać, że firma postanowiła pójść w bardziej obłe kształty.

Wyświetlacz w realme Band 2 ma przekątną 1,4 cala (rozdzielczość 167×320 pikseli), a jego maksymalna jasność to 500 nitów. Na pokładzie będzie do wyboru około 50 tarcz, a z czasem może być ich jeszcze więcej. Można także korzystać z własnych zdjęć, jeżeli ktoś ma taką ochotę. Opaska oczywiście będzie wyposażona także w około 90 trybów sportowych, ale na start będzie ich tylko 14. Reszta ma pojawić się w formie aktualizacji. Sprzęt monitoruje tętno, SpO2 czy poziom stresu. Nie zabrakło także funkcji monitoringu cyklu dla kobiet.

realme Band 2 opaska sportowa

Zobacz też: Co nowego na Netflix, czyli aktualizacja oferty.

Z poziomu realme Band 2 można kontrolować urządzenia AIoT, które należą do realme. Można także kontrolować muzykę czy odczytywać powiadomienia ze sparowanego smartfona. Akumulator ma pojemność 240 mAh i przy oszczędnym używaniu ma wystarczyć na 12 dni pracy. Urządzenie korzysta z Bluetooth 5.1 i jest wodoodporne do 50 metrów. Teraz można więc czekać na to, aż sprzęt pojawi się w Polsce i w jakiej cenie. Bo nie oszukujmy się, to od niej zależy najwięcej.

Źródło: realme / GSM Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.