KindleFire1

Pierwszy tablet z Androidem od Amazon, Kindle Fire, odniósł ogromny sukces. Sprzęt już od momentu swego rynkowego debiutu rozchodził się jak świeże bułeczki. Urządzenie idealnie spasowane z usługami amerykańskiego usługodawcy nadal jest hitem na tamtejszym rynku, ale Amazon myśli już o nowej generacji „Kindle Fire”.

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji, Amazon planuje wydać nowe urządzenie z większym wyświetlaczem, zbliżonym wielkościowo do tego z iPada. Pogłoski mówią, że matryca w nowym Kindle będzie miała przekątną 8,9 cala. Producent zamierza wydać 2 wersje tabletu: WiFi oraz 3G.

Co ciekawe, firma nie planuje zwiększać ceny urządzenia w stosunku do jego poprzednika, a jeśli nawet, to tylko minimalnie. Ten fakt zostanie na pewno pozytywnie odebrany przez potencjalnych użytkowników.

Źródło: droiddog

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Rafał Kaczor

Nazywam się Rafał Kaczor i od kilku lat jestem entuzjastą technologii mobilnych. Na początku 2011 roku zetknąłem się z systemem Android i od razu - poza paroma mankamentami - przypadł mi on do gustu. Od tamtej pory sporo czasu spędzam na modowaniu wielu urządzeń z Zielonym Robotem, poznawaniu kolejnych edycji platformy oraz propagowaniu rozwoju cyfrowego wśród polskiej młodzieży. Wolny czas spędzam na zabawie z mobilną technologią, grze w piłkę nożną oraz rozwijaniu takich zainteresowań jak historia i polska stara motoryzacja. Aktualnie pracuję jako redaktor na portalu Android.com.pl, przez co realizuję swoje pasje dotyczące branży IT oraz dziennikarstwa.