ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Flagowy smartwatch od ZTE na horyzoncie!

Autor: Paweł Bilski Kategoria: Newsy
zte_axon_watch_1-970x647-c

Gdy w niedalekiej przeszłości został zapowiedziany ZTE AXON WATCH, wiele informacji na jego temat było ze sobą sprzecznych. Teraz, gdy z każdym dniem o nowym tworze spod stajni ZTE wiemy coraz więcej, możemy rozpisać się odrobinę bardziej.

Na początku warto zaznaczyć, że zegarek nie będzie wyposażony w oprogramowanie Android Wear. Chińczycy postanowili nawiązać współpracę z firmą Tencent, która zajmuje się głównie oferowaniem usług medialnych na rynku azjatyckim. Efektem tej kolaboracji jest Tencent OS (w skrócie TOS+).  O samym systemie na chwilę obecną nie wiemy zbyt dużo, wiadomo jednak, że jest to oprogramowanie oparte na Androidzie.

Pozostałe elementy specyfikacji ujawnione przez producenta to przede wszystkim 1,4 calowy ekran Gorilla Glass pokryty szafirową powłoką z systemem ochrony IP67. Zasilać go będzie bateria o pojemności 300 mAh. Na pokładzie ujrzymy również 512MB pamięci RAM, Bluetooth w wersji 4.1, oraz będziemy mieli do dyspozycji 4GB pamięci wewnętrznej.

130819793947357559-16781

Zegarek (jak zapowiedział producent) będzie mógł pochwalić się szeregiem funkcji zdrowotnych, jak i tych odpowiadających za aktywność fizyczną. Ciekawą opcją będzie też możliwość sterowania głosem. ZTE oczywiście nie zapomniało o standardowej roli tego typu urządzeń, czyli o wysyłaniu wiadomości i wykonywaniu połączeń.

Na chwilę obecną dokładna data wypuszczenia urządzenia na rynek nie jest znana, wiadomo tylko, że na początku sprzęt ten będzie dostępny tylko na rodzimym rynku producenta.

Sprawdź najnowsze wpisy