Gry netflix aplikacja mobilna

Gry od Netflix w aplikacji mobilnej – już możesz sprawdzić dwie produkcje

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Stało się i gry trafiły do aplikacji mobilnej Netflix. Polski oddział firmy poinformował o tym na Twitterze, ale jeszcze nie wszyscy mogą mieć dostęp do nowej funkcji platformy. Warto też dodać, że gry w aplikacji Netflix dostępne są tylko na urządzeniach z Androidem na pokładzie. Posiadacze sprzętów z iOS muszą na razie obejść się smakiem.

Gry w aplikacji Netflix – dwa tytuły za darmo w ramach subskrypcji

Od dawna mówiło się, że Netflix chce wejść w świat gier. Spekulowano nawet, że będą to ogromne tytuły, które firma wykupi od Sony, ale to się nie potwierdziło. Wiadomo, że na razie mowa o tytułach na smartfony czy tablety. I pierwsze gry trafiły już do użytkowników smartfonów lub trafią w najbliższym czasie. Sprawdziliśmy u siebie i nowa zakładka w aplikacji mobilnej jeszcze się nie pojawiła, ale wy możecie już ją mieć.

Gry od Netflix, które dostępne są w aplikacji mobilnej, będą darmowe dla opłacających usługę. Teraz można będzie sprawdzić dwa tytuły: Stranger Things 1984 oraz Stranger Things 3. I jak wspomnieliśmy na wstępie, gry można będzie uruchomić tylko na urządzeniach z systemem Android. Na iOS taka możliwość ma pojawić się w najbliższych miesiącach, ale firma nie podała jeszcze konkretnej daty, kiedy może się to wydarzyć.

Zobacz też: Ponad 40 filmów pojawi się na Netflix do końca roku.

Netflix zapewnia także, że gry w ich aplikacji mobilnej pozbawione będą reklam. To dobra wiadomość, bo przecież mówimy o produkcjach mobilnych, a tam często można natrafić na wysyp reklam. W aplikacji nie trzeba także będzie nic kupować, a po opłaceniu subskrypcji Netflix, gry będą dostępne dla użytkowników za darmo. Obecnie dostępne są tylko dwa tytuły, ale z czasem może być ich więcej. Platforma ma informować o kolejnych tytułach, ale tutaj trzeba uzbroić się w cierpliwość. Trudno jeszcze oceniać, czy to dobry ruch ze strony platformy. Zawsze to jakaś nowość, którą fani mogą docenić.

Źródło: Netflix Twitter

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy