OPPO MagVOOC

Urządzenia MagVOOC i technologie łączności samochodowej — nowości od OPPO

Mateusz Nowak Mateusz Nowak Newsy

W Chongqing w Chinach do 26 sierpnia trwa Smart China Expo 2021. Pierwszego dnia tych targów OPPO zaprezentowało serię urządzeń z MagVOOC, a także technologie łączności mobilnej w samochodzie. Przyjrzyjmy się tym nowościom nieco bliżej.

MagVOOC i technologie łączności samochodowej, czyli nowości od OPPO prosto z targów w Chinach

OPPO po raz pierwszy przedstawiło technologię magnetycznego ładowania flash, w którą zostały wyposażone urządzenia MagVOOC. Nową serię tworzą:

  • Bezprzewodowy powerbank MagVOOC — wykorzystuje magnetyczny system wyrównywania, dzięki czemu można precyzyjnie dopasować telefon do ładowarki;
  • ultracienka ładowarka flash MagVOOC — dzięki dzielonej konstrukcji ma smukłą budowę i można ją łatwo przenosić;
  • podstawka MagVOOC do bezprzewodowego ładowania — pozwala na zaoszczędzenie do 60% czasu, potrzebnego na rutynowe czynności, w porównaniu do standardowego ładowania przewodowego.

W trakcie Smart China Expo 2021 OPPO pochwaliło się również swoimi osiągnięciami w dziedzinie łączności mobilnej w samochodach:

  • Cyfrowy klucz samochodowy — umożliwia odblokowanie auta za pomocą smartfona, wystarczy do tego połączenie Bluetooth;
  • technologia zdalnej kontroli pojazdu za pomocą smartfona OPPO Find X3 i inteligentnego zegarka OPPO Watch 2. Pozwala np. na zdalne włączenie klimatyzacji lub uruchomienie klaksonu;
  • wbudowana w samochodzie funkcja ładowania (ładowanie flash USB OPPO 65 W VOOC i bezprzewodowe ładowanie flash 40 W VOOC).

OPPO współpracuje z producentami samochodów takimi jak NIO, BYD Auto i Geely.

Czytaj także: Myszki Razera jako narzędzie hakerów – mogą one złamać zabezpieczenia Windowsa

OPPO konsekwentnie realizuje swoją strategię rozwoju w obszarach IoT i Internetu Doświadczeń (IoE – Internet of Experience), oferując tym samym nowe możliwości użytkownikom. Dzięki nowym technologiom ładowania magnetycznego flash i łączności w samochodzie zrobiliśmy kolejny krok w tym kierunku — mówi Henry Duan, Vice President and President of Smartphone Product, OPPO.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy