Intel Arc wypada słabo w pierwszych testach

Intel Arc – karta graficzna od Niebieskich zawalczy z Nvidią i AMD

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Intel oficjalnie ogłosił swoją markę, pod którą będzie sprzedawał dedykowane karty graficzne dla użytkowników domowych. Intel Arc będzie obejmować sprzęt, oprogramowanie i usługi, a także rozciągać się na wiele generacji sprzętu. Pierwsze produkty, o nazwie kodowej Alchemist (dawniej DG2), mają pojawić się w pierwszym kwartale 2022 roku, zarówno w wersji mobilnej, jak i desktopowej.

Intel Arc

Alchemist bazuje na mikroarchitekturze Xe-HPG i według pogłosek ma składać się z maksymalnie sześciu modeli o liczbie rdzeni od 128 do 512. Pierwsze modele będą wyposażone w sprzętowy ray tracing wraz z super próbkowaniem sterowanym przez sztuczną inteligencję oraz pełną obsługą DirectX 12 Ultimate. Niestety, sama wydajność układów graficznych wciąż pozostaje tajemnicą. Intel opublikował na Twitterze kilka nagrań z rozgrywki, ale bez wyświetlania FPS są one w większości bezużyteczne. Można jednak mieć nadzieję, że Niebiescy podejmą wyrównaną walkę z Czerwonymi i Zielonymi.

Zobacz też: Tablet Xiaomi okazał się wielkim sukcesem – Mi Pad 5 rozszedł się w kilka minut

Intel wyraźnie chce stać się trzecim głównym graczem na rynku dedykowanych układów graficznych, co może się odbić pozytywnie na ofercie AMD i Nvidii. W końcu nic tak  nie napędza rozwoju jak konieczność walki z konkurencją. Warto także podkreślić, że Intel ma swoje własne linie produkcyjne. Tym samym może to przyśpieszyć rozwiązanie problemów związanych z niedoborem kart graficznych na rynku. Intel obiecał podzielić się dodatkowymi szczegółami jeszcze w tym roku.

Źródło: SlashGear

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy