200 000 Xiaomi Mi Pad 5 w 5 minut

Tablet Xiaomi okazał się wielkim sukcesem – Mi Pad 5 rozszedł się w kilka minut

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Kilka dni temu Xiaomi oficjalnie zaprezentowało smartfon Mi MIX 4, a także serię Mi Pad 5 na swoim rodzimym rynku w Chinach, wraz z kilkoma innymi produktami. Dziś urządzenia te oficjalnie trafiły po raz pierwszy do sprzedaży na chińskim rynku. Producent chwali się, że udało mu się sprzedać produkty o wartości 300 milionów juanów, czyli około 180 milionów złotych w ciągu zaledwie jednej minuty. Firma ujawniła również, że w ciągu pięciu minut sprzedano 200 tysięcy sztuk urządzeń z serii Mi Pad 5.

200 000 Xiaomi Mi Pad 5 w 5 minut

200 000 Xiaomi Mi Pad 5 w 5 minut

Mi Pad 5 rozszedł się w całym nakładzie w zaledwie 5 minut. Jednak nie tylko brak tabletów budzi emocje. Ludzie narzekali na brak zapasów akcesoriów do tabletu, w tym klawiatury i rysika. Firma przyjęła to do wiadomości i obiecała, że postara się rozwiązać ten problem. Jak widać, akcesoria do tabletów również są obecnie bardziej popularne. Trudno się jednak temu dziwić jeśli weźmiemy pod uwagę jego stosunek specyfikacji do ceny. O dziwo przez lata to iPad stanowił wzór dla tabletów pod tym względem. Tutaj jednak Xiaomi pokazało, że da się zaproponować wysokiej klasy tablet za małe pieniądze. Warto także dodać, że tablety te mają trafić do sprzedaży w Europie już w przyszłym miesiącu.

Zobacz też: Powerbank za 39 złotych, Mi Band 5 poniżej „stówki” i inne promocje od Xiaomi

Jeśli chodzi o smartfon Mi MIX 4, urządzenie zostało niemal natychmiast wyprzedane w przedsprzedaży pierwszej partii. Lu Weibing, prezes Xiaomi China powiedział, że zapasy nowego smartfona z serii Mi MIX będą ograniczone podczas pierwszej sprzedaży, ale dodał, że firma jest w trakcie zwiększania zapasów. Powodem ograniczonych zapasów smartfona Mi MIX 4 jest globalny niedobór chipów i niski wskaźnik wydajności dla materiału ceramicznego. Nie jest to więc próba nabicia popularności sztucznym ograniczaniem dostępności urządzenia.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy