PlayStation 5 devkit na aukcji internetowej

Na aukcje trafiły dwie deweloperskie konsole PlayStation 5 – a nie powinny

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Pamiętacie zdjęcia dev kitów PlayStation 5, które wyciekły w 2019 roku, na długo przed tym, jak konsola Sony trafiła na półki sklepowe? Projekt w kształcie litery V w niczym nie przypominał finalnego produktu, choć niektórzy faktycznie preferowali ten styl. W takim przypadku mieli okazję nabyć konsolę w preferowanym przez siebie wyglądzie, ponieważ para devkitów PS5 pojawiła się wczoraj na eBayu, choć szybko zniknęła z serwisu aukcyjnego.

PlayStation 5 devkit na aukcji internetowej

Użytkownik twittera iDCx1337, zauważył dwa urządzenia, nazwane DFI-D1000AA dev kit i DFI-T1000A test kit, zanim zniknęły. Zestaw dev, który został wyposażony w dwa czarne kontrolery DualSense, przyciągnął 12 ofert i osiągnął cenę 2 850 Euro, zanim został wycofany zaledwie kilka godzin po wystawieniu na aukcji. Zestaw testowy wygląda bardzo podobnie do ostatecznej wersji PS5, nie licząc słowa TEST wydrukowanego z tyłu. Warto przypomnieć, że kiedy myślano, iż tak będzie wyglądała konsola konsumencka, twierdzono, że kształt nie tylko wspomagał chłodzenie, ale także celowo miał kształt litery V, aby odzwierciedlić rzymską cyfrę, czyli 5.

Zobacz też: 2 lata lub 1000 złotych grzywny – policja przypomina, że wzmacniacze sygnału GSM są nielegalne

Zestaw dev będzie prawdopodobnie bardziej wydajny niż standardowe PS5 i wyposażony w kilka dodatków, w tym sześć portów USB z przodu. Większym problemem jest jego oprogramowanie, które mogłoby posłużyć do złamania PlayStation 5. Nic więc dziwnego, że zadbano o usunięcie tej aukcji. Nie wiadomo jednak, czy zrobił to sam eBay, czy dopiero po interwencji Sony. Jeśli mowa o tym drugim, to ktoś tu może mieć poważne kłopoty. W końcu nie jest łatwo legalnie uzyskać takie urządzenie i wymaga to współpracy z japońską firmą.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy