Inteligentne Ray-Ban od Facebooka

Inteligentne okulary Ray-Ban jeszcze w tym roku – partner firmy budzi mieszane uczucia

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Prezes Facebooka, Mark Zuckerberg, potwierdził podczas kwartalnego sprawozdania finansowego, że następną premierą sprzętu firmy będą inteligentne okulary stworzone we współpracy z Ray-Ban. Dokładna data premiery nie została określona, ​​ale kiedy Facebook po raz pierwszy je zaprezentował, stwierdzili, że mają zostać wydane w 2021 roku. Jako że prezes firmy nie odwołał poprzedniej zapowiedzi, można uznać, że trafią one do sprzedaży najprawdopodobniej w sezonie przedświątecznym.

Inteligentne Ray-Ban od Facebooka

Inteligentne Ray-Ban od Facebooka

Facebook ujawnił, że współpracuje z Ray-Ban i EssilorLuxottica we wrześniu ubiegłego roku, aby stworzyć parę inteligentnych okularów. Od tego czasu dowiedzieliśmy się, że to urządzenie nie oferuje możliwości AR. Zuckerberg powiedział, że okulary mają swój charakterystyczny kształt i pozwalają robić całkiem fajne rzeczy. Nie podał jednak żadnych szczegółów na ten temat. Nie ma jednak co liczyć na to, że będą one miały podobną funkcjonalność jak Ray-Bany z powieści Hel-3, a jeśli już, to mocno okrojoną. Najprawdopodobniej będą to raczej okulary ze zintegrowanym aparatem lub kamerą.

Zobacz też: Polka wyróżniona przez Spotify — jej wizerunek pojawił się na Times Square

Największą różnicą w porównaniu z innymi inteligentnymi okularami na rynku będzie zapewne ich estetyka. W końcu to wciąż okulary, a wygląd ma znaczenie. To najbardziej prawdopodobny powód, dla którego Facebook nawiązał współpracę z Ray-Ban, jedną z najpopularniejszych firm produkujących modne szkła. Co ciekawe, Facebook przyznał, że pracuje także nad okularami AR z tą firmą. Nie wiadomo jednak kiedy te miałyby trafić na rynek. 

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy