Julia Pośnik jest jedną z artystek lokalnej edycji programu Radar Spotify — polka została ostatnio wyróżniona przez popularny serwis streamingowy. Tuż przed premierą swojej pierwszej płyty znalazła się w gronie 10 artystów, których nie można przegapić spośród 300 innych wykonawców z całego świata.

Radar Spotify — polka wyróżniona

Spotify wyróżniona Polka

O akcji Radar pisaliśmy już w czerwcu. Spotify chce za jej pomocą wspierać młodych, utalentowanych artystów, pomagając im na początku kariery. Jedną z uczestniczek lokalnej edycji akcji w naszym kraju, czyli Radar Polska, jest 21-letnia Julia Pośnik. Wokalistka została dodatkowo wyróżniona przez Spotify, bowiem wybrano ją do grona 10 artystów, których nie można przegapić. W związku z tym wizerunek polki pojawił się na nowojorskim Times Square, a o jej historii można przeczytać w kultowym magazynie Rolling Stone.

Nominacja Julii Pośnik to dla niej wyróżnienie, które przyszło w doskonałym momencie. Dzięki temu jej debiutancką płytę, która ukazuje się już w piątek, poznają słuchacze na całym świecie — mówi Mateusz Smółka, Music Team Lead Eastern Europe, Spotify. Jak dodaje, celem programu Radar jest właśnie prezentowanie twórczości młodych artystów w kluczowym momencie dla ich kariery.

Czytaj także: Często zwracamy ubrania kupione w sieci — czy wirtualne przymierzalnie to zmienią?

Program Radar działa aktualnie na 26 rynkach, gdzie objął łącznie ponad 300 artystów. Lokalna edycja (Radar Polska) funkcjonuje od czerwca.

źródło: informacja prasowa