meizu-mx4-pro-lead-PEK

 

Układy Exynos ewidentnie nie należą do najpopularniejszych patrząc na różne statystyki, ale nie można im odmówić ogromnej mocy obliczeniowej. Szczególnie jest to widoczne w tym roku, gdy Galaxy S6 niejako zdeklasował konkurencję w testach, w których najważniejsze są „cyferki”.

 

W takim razie kiedy Snapdragon 810 nie okazał się świetnym układem to producenci szukają odmiany. Dostępny jest MediaTek, ale ten z kolei nie wszystkim dobrze się kojarzy. To może jednak skorzystać z Exynosa? Tak pomyślało Meizu i kolejny ich flagowy smartfon najprawdopodobniej będzie właśnie wyposażony w układ znany z flagowego modelu Samsunga. Exynos 7420 obecnie należy do najwydajniejszych, a u Chińczyków znajdzie zastosowanie w MX5 Pro. W takim razie Samsung razem z Galaxy S6 (i odmianą Edge), a także nadchodzącymi Galaxy Note 5 i Galaxy S6 Edge+ będzie najprawdopodobniej miał równie wydajnego konkurenta z Chin. Co jeszcze wiemy o MX5 Pro? Podobnie jak topowe Samsungi ma zostać zbudowany z myślą o „podwójnym szkle” – przód i tył. Ostatnia ujawniona informacja, o dziwo, dotyczy ceny, która ma wynosić około 1800 złotych. Wszystkie te dane są o tyle prawdopodobne ze względu na poprzednika, a więc MX4 Pro (widoczny na początku newsa), który również jako mózg ma układ od Koreańczyków.

 

W takim razie czy patrząc na specyfikacje i widząc układ od Samsunga to taki smartfon zyskuje w Waszych oczach? Meizu znane jest z tworzenia bardzo opłacalnych urządzeń, a dodatkowo Exynos poprawi ogólną opinię na temat MX5 Pro.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.