icsstatue

Google ujawniło dane dotyczące popularności wersji Androida za kwiecień tego roku. Gingerbread wciąż zajmuje najwyższą pozycję, jednak Ice Cream Sandwich powoli zaczyna podbierać mu rynek. Niestety, robi to bardzo mozolnie.

android-wykres-kwiecien1

Dane pochodzą z dwóch ostatnich tygodni kwietnia. Jak widać na wykresie, najnowsza wersja Androida oznaczona numerkiem 4.0 zaczyna małymi krokami zdobywać rynek. Zasługa w tym między innymi Sony Ericssona, który w kwietniu rozpoczął aktualizację do ICS swoich trzech modeli – Xperia Arc S, Xperia Neo V, oraz Xperia Ray. Android 2.3 Gingerbread wciąż jest najpopularniejszy.

android-wykres-kwiecien2
ICS z wynikiem 4,9% plasuje się na czwartej pozycji, za Gingerbread, Froyo i Eclair. Wynika z tego, że wersja systemu sprzed prawie trzech lat wciąż jest popularniejsza od najnowszej, która na rynku gości już ponad pół roku. Sytuacja wydaje się być trochę dziwna, jednak biorąc pod uwagę opieszałość producentów w aktualizacjach (Sony Ericsson zwleka z resztą smartfonów, wciąż czekamy na HTC), czy też wręcz ich ignorancję (LG), można dojść do wniosku, że ICS pozycji lidera zbyt szybko nie zajmie. A jak sytuacja wygląda u Was, czy w Waszych smartfonach gości już Lodowa Kanapka?

źródła: androidandme, android developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Krzysztof Podlaszewski

Moje zainteresowania skupiają się głównie wokół gier wideo, komputerów i ogólnie nowych technologii. Interesuję się również fotografią. Moją pasją i ulubionym sportem jest snowboarding.