Android 4.0 ICS na prawie 5% urządzeń

Newsy

icsstatue

Google ujawniło dane dotyczące popularności wersji Androida za kwiecień tego roku. Gingerbread wciąż zajmuje najwyższą pozycję, jednak Ice Cream Sandwich powoli zaczyna podbierać mu rynek. Niestety, robi to bardzo mozolnie.

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

android-wykres-kwiecien1

Dane pochodzą z dwóch ostatnich tygodni kwietnia. Jak widać na wykresie, najnowsza wersja Androida oznaczona numerkiem 4.0 zaczyna małymi krokami zdobywać rynek. Zasługa w tym między innymi Sony Ericssona, który w kwietniu rozpoczął aktualizację do ICS swoich trzech modeli – Xperia Arc S, Xperia Neo V, oraz Xperia Ray. Android 2.3 Gingerbread wciąż jest najpopularniejszy.

android-wykres-kwiecien2
ICS z wynikiem 4,9% plasuje się na czwartej pozycji, za Gingerbread, Froyo i Eclair. Wynika z tego, że wersja systemu sprzed prawie trzech lat wciąż jest popularniejsza od najnowszej, która na rynku gości już ponad pół roku. Sytuacja wydaje się być trochę dziwna, jednak biorąc pod uwagę opieszałość producentów w aktualizacjach (Sony Ericsson zwleka z resztą smartfonów, wciąż czekamy na HTC), czy też wręcz ich ignorancję (LG), można dojść do wniosku, że ICS pozycji lidera zbyt szybko nie zajmie. A jak sytuacja wygląda u Was, czy w Waszych smartfonach gości już Lodowa Kanapka?

źródła: androidandme, android developers


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x