One UI Samsung Tizen Wear OS połączenie

Połączenie Tizen z Google Wear OS – Samsung zdradza czego się spodziewać po One UI Watch

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Samsung podczas swojego wydarzenia na MWC 2021 powiedział więcej o połączeniu Tizen z Google Wear OS, czyli One UI Watch jak zostało to nazwane. To jedna z tych informacji, która rozgrzała fanów smartwatchy na całym świecie. Teraz wiemy trochę więcej o tym, czego po tym połączeniu się spodziewać. Niestety, ale to, co przekazano na konferencji to jedynie rozgrzewka przed kolejną, dużą prezentacją producenta.

Tizen z Google Wear OS – co daje One UI Watch?

Samsung Tizen Wear OS połączenie

Nie zobaczyliśmy jeszcze nowego Samsung Galaxy Watch 4 (tutaj zobaczycie rendery zegarka), choć spodziewaliśmy się jego premiery. Widać musimy na niego poczekać do sierpnia, ale za to o systemie, który będzie na pokładzie smartwatchy wiemy już trochę więcej. Choć lepszą nazwą dla One UI Watch jest po prostu nakładka. Podczas premiery Android 12 powiedziano, że Tizen oraz Wear OS łączą siły, by wyciągnąć z obu systemów to, co najlepsze.

Takie połączenie ma przynieść kilka korzyści, które posiadacze nowych smartwatchy z pewnością odczują. Na nowej platformie systemowej ma być przede wszystkim łatwiej łączyć smartwatch ze smartfonem. Jeżeli zainstalujemy aplikację na telefonie, ta pojawi się także automatycznie na naszym zegarku. Korzystamy z różnych stref czasowych w przypadku alarmów? Zegarek będzie to uwzględniał. Podobnie jak to, że niektórych numerów nie chcemy odbierać i mamy je zablokowane. Wszystko ma być prostsze i szybsze. Funkcja eSIM ma być o wiele bardziej dostępna, a Samsung zawarł wiele nowych współprac z operatorami na całym świecie, by to zapewnić. Działanie aplikacji Google na smartwatchach od Samsunga ma być proste, intuicyjne oraz przede wszystkim szybkie.

Zobacz też: Google TV doczekało się funkcji autoplay, ale to nie oznacza nic dobrego.

Nowa platforma ma przynieść wzrost wydajności samego sprzętu do 30% szybciej. Bateria także ma działać dłużej, niż w przypadku samego Tizen. Jednak Samsung nie zapomina o właścicielach zegarków z Tizen na pokładzie. Ci mogą liczyć na trzy lata aktualizacji od chwili premiery danego sprzętu. Nowa platforma ma także przynieść lepszy odczyt wszelkich pomiarów, które związane są ze zdrowiem. Projektowanie tarczy na nową platformę ma być otwarte dla zewnętrznych developerów i pojawi się w Android Developers jeszcze w tym roku. Na więcej informacji o One UI Watch musimy poczekać do kolejnego Samsung Unpacked.

Źródło: Samsung prezentacja MWC 2021

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy