Windows 10 klucz Allegro

Tanie klucze Windows sprzedam – Allegro zmienia regulamin i ukróci handel oprogramowaniem

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Allegro zmienia regulamin i już niedługo nie będzie można sprzedawać oprogramowania cyfrowego tak, jak dzieje się to teraz. Skończą się aukcje typu „klucz do Windowsa”, gdzie za kilka lub kilkanaście złotych można kupić oprogramowanie. Te czasy powoli dobiegają końca, a nawet w przypadku nowych i nieużywanych wersji oprogramowania, sprzedający będzie musiał udowodnić, że ma prawo to robić.

Allegro zmienia regulamin – oprogramowanie cyfrowe pod lupą

Allegro klucz windows regulamin zmiana

Od 6 września 2021 roku Allegro zmienia regulamin w kwestii oprogramowania cyfrowego (ESD) oraz OEM. Nie będzie można już wystawiać takich aukcji, jeżeli nie jest się autoryzowanym sprzedawcą z kontem firmowym. Jeżeli ktoś posiada takie konto, będzie musiał przejść etap weryfikacji, gdzie należy przedstawić dowód na to, że ma się prawo do sprzedaży oprogramowania. Dalej będzie można jednak sprzedawać używane oprogramowanie, ale pod warunkiem, że będzie ono razem z oryginalnym opakowaniem oraz kodem aktywacyjnym. Poniżej znajdzie zapis, który informuje o tym, że Allegro zmienia regulamin.

Na Allegro nie możesz sprzedawać oprogramowania naruszającego licencje producentów. Zakaz obejmuje również oprogramowanie w wersji testowej, czyli wersji alfa, beta, RC (Release Candidate). Zabroniona jest również sprzedaż oprogramowania na licencjach freeware, shareware, abandonware, nawet jeśli w opisie oferty znajdzie się zastrzeżenie, że cena dotyczy wyłącznie nośnika i obejmuje koszty ściągnięcia oprogramowania z internetu. Jeśli sprzedajesz oprogramowanie objęte licencjami OEM lub GNU/GPL upewnij się, że Twoja oferta nie narusza tych licencji. Ich treść znajdziesz na opakowaniu produktu, na stronach producenta lub w pliku dołączonym do oprogramowania.

Allegro

Zobacz też: Co nowego na Netflix?

Handel kluczami do różnego rodzaju oprogramowania to nic nowego, ale Allegro w końcu zamierza się tym zająć. Trudno jednak ocenić, jak zmiana regulaminu wpłynie na takie aukcje i czy faktycznie po 6 września znikną one z serwisu.

Źródło: Allegro

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy