IDC potwierdza sukces Xiaomi

Xiaomi znów zdominowało Apple – walka o drugie miejsce jest zacięta

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Xiaomi stało się drugim największym producentem smartfonów w drugim kwartale tego roku, wyprzedzając giganta technologicznego Apple. Raport z Canalys Research mówi, że chińska firma odnotowała ogromny 83-procentowy skok w sprzedaży. Tym samym Xiaomi po raz pierwszy zajęło zaszczytne drugie miejsce wśród najpopularniejszych producentów i drugi raz pokonało Apple. Warto bowiem pamiętać, że to właśnie chiński gigant dziewięć miesięcy temu wygryzł jabłko z podium, zabierając mu trzecią pozycję, chociaż z czasem role się odwróciły.

Xiaomi wygrało z Apple

Xiaomi wygrało z Apple

O ile stanowisko lidera jest od lat zajęte przez Samsunga, tak drugie miejsce to istne pole bitwy z Apple. Huawei na krótko zajął drugą pozycję, obalając Amerykanów, jednak wkrótce potem zaczął borykać się z sankcjami ze strony Stanów Zjednoczonych i teraz jego udziały są cieniem dawnych wyników. Xiaomi pospiesznie wypełniło lukę, wypuszczając na rynek istną falę smartfonów z przeróżnych półek cenowych, co jak widać, okazało się skuteczną strategią. Co ciekawe Xiaomi jest obecnie bliżej do Samsunga, niż do Apple.

Zobacz też: Pół roku darmowego, nielimitowanego transferu w serwisach wideo od Orange

Według Canalys Research Samsung pozostał główną marką smartfonów na świecie z 19-procentowym udziałem w rynku, podczas gdy Xiaomi udało się zwiększyć swój udział w rynku do 17 procent w Q2 2021. Mowa tu więc o 2 punktach procentowych różnicy. W przypadku Apple są to już 3 p.p, ponieważ Amerykanie mają 14 procent udziału w rynku. OPPO i Vivo są pozycjonowane na czwartym i piątym miejscu z 10-procentowym udziałem w rynku każdy. Oczywiście samo zwycięstwo jest olbrzymim osiągnięciem, jednak kluczowe jest to, czy Xiaomi uda się utrzymać pozycję po premierze kolejnego iPhone.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy