windows 365 Cloud PC

Windows 365 Cloud PC oficjalnie – system w chmurze dla biznesu

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Microsoft zaprezentowało oficjalnie system Windows 365 Cloud PC, a raczej nową usługę. Ta skierowana jest do klientów biznesowych, czyli firm i dostępna będzie już od początku sierpnia. Dalej jednak nie poznaliśmy ceny Windows 365, ale wiadomo, że dostęp do usługi będzie w formie miesięcznej subskrypcji.

Windows 365 Cloud PC oficjalnie – strumieniowanie systemu

windows 365 Cloud PC oficjalnie
Fot. Microsoft

Windows 365 Cloud PC to nic innego, jak możliwość skorzystania z systemu Windows 10 i Windows 11 w formie „chmurowej”. Oczywiście z tego drugiego dopiero pod koniec roku. Microsoft dostrzegł potencjał w rozwiązaniach chmurowych już dawno, ale dopiero teraz bardziej otwiera się na konsumentów. To wynika trochę z tego, jak w ciągu ostatniego półtora roku zmienił się świat. Praca zdalna stała się koniecznością, a w niektórych miejscach zostanie już na stałe w takiej formie. Część osób przeniosła się na pracę hybrydową, czyli częściowo w domu, a częściowo w biurze. I taka hybrydowa forma oddaje to, czym ma być Windows 365. Ten reklamowany jest hasłem „Hybrydowy system Windows dla hybrydowego świata”.

Windows 365 pozwalał będzie na przesyłanie strumieniowo całego systemu wraz z aplikacjami oraz ustawieniami chmury na praktycznie każde urządzenie. Będzie można korzystać do tego z przeglądarki internetowej, ale także i z aplikacji. Tworząc więc środowisko pracy dla pracowników, nie trzeba będzie już budować pod nich samych sprzętów. Te da się je skonfigurować wirtualnie.

Zobacz też: Na kartę czy na abonament – która z opcji jest bardziej opłacalna?

Bezpieczeństwo w Windows 365

Pracownicy dostaną pełen dostęp do wszystkiego, czego mogą potrzebować, a jednocześnie dostęp do wirtualnego systemu ma być odpowiednio zabezpieczony. Dane będą bowiem przechowywane w chmurze, a nie na samym urządzeniu. Takie rozwiązanie może być faktycznie bardzo użyteczne dla biznesu, bo otwiera dla niego nowe możliwości. Nie potrzeba już PC-ta, w klasycznym tego słowa rozumieniu, by korzystać z Windowsa.

Dzięki modelowi Secure by design i wbudowanym zasadom Zero Trust, Windows 365 zabezpiecza i przechowuje informacje w chmurze a nie na urządzeniu. Zapewnia pracownikom bezpieczeństwo i wydajność korzystania z systemu, niezależnie od tego czy są to stażyści i podwykonawcy, czy twórcy oprogramowania i inżynierowie. Windows 365 tworzy również nową, hybrydową kategorię komputerów osobistych zwanych Cloud PC, używając zarówno mocy chmury obliczeniowej, jak i możliwości urządzenia do zapewnienia pełnych, spersonalizowanych doświadczeń związanych z wykorzystaniem Windows. Pozwala to użytkownikom streamować aplikacje, narzędzia, dane i ustawienia z chmury na dowolne urządzenie, z możliwością logowania i działania w momencie, kiedy połączenie z chmurą zostało zerwane, nawet przy zmianie urządzenia.

Microsoft

Źródło: Microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy