homtom

Wyścigi są zawsze emocjonujące. Nieważne czy mówimy tutaj o Formule 1, czy o prześciganiu się w cyferkach dotyczących pojemności. Producenci smartfonów walczyli o pamięć RAM, procesory, rozdzielczość, ale kiedy doszli do momentu, kiedy większość telefonów wygląda pod tym względem prawie identycznie trzeba było znaleźć nowy przedmiot rywalizacji. Baterie! Skoro użytkownicy chcą dużych pojemności, to należy je im dać. Świetnie to rozumie chiński Doogee.

 

Jeśli dzisiejsze smartfony mają akumulatory o pojemności około 3000 mAh to już można się cieszyć. Doogee jednak uważa, że to może nie być satysfakcjonujące. Proponuje zatem smartfona z baterią wielkości 6250 mAh! Co więcej, HomTom (bo tak producent z Chin zdecydował się nazwać swój model) będzie miał grubość wynoszącą jedynie 9,9 mm. Warto zaznaczyć, że zbliżone wyniki mają smartfony o znacznie mniejszych bateriach.

 

wps302B.tmp07-207-29-17-48-10

 

Ale to nie wszystko. Są kolejne dobre wiadomości. Doogee umieścił w HomTom technologię MediaTeka – PumpExpress Plus. Oznacza to ni mniej ni więcej, że w ciągu 30 minut podciągniemy nasz telefon aż do 75%. OnePlus 2 nie może się pochwalić takim wynikiem…

 

Bateria baterią, lecz co nas czeka w środku? 4-rdzeniowy, 64-bitowy procesor MediaTek MT6735, 5,5 calowy wyświetlacz HD, 13 megapikselowy aparat główny oraz 5 megapikselowa kamerka przednia. Smartfon działać będzie na najnowszej wersji Android Lollipop 5.1. Premiera we wrześniu.

 

Elephone, Doogee, Lenovo… ci producenci wiedzą, że smartfony potrzebują energii, a powerbanki to nie jedyne słuszne rozwiązanie.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.