ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Już wkrótce te monitory naładują Twój telefon. Zupełnie bezprzewodowo

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Samsung-wireless-charging-monitor

Świat smartfonów wbrew pozorom nie kończy się jedynie na sklepowym dziale GSM. Android wciąż się rozwija, a obecność tego systemu możemy zobaczyć w coraz to nowych miejscach. Ten wpis jednak nie będzie traktować stricte o smartfonach, a raczej o jednej z ich właściwości, którą wykorzystamy w parze z monitorem. I nie będzie to przesyłanie obrazu.

Samsung to dziesiejszy bohater wpisu! Na szczęście nie będzie mowy o ichnich smartfonach. Tym razem skupimy się na monitorach, które bezprzewodowo naładują nasze telefony. Modele monitorów są dwa, a w ich podstawach zostały wbudowane ładowarki w standardzie Qi, dzięki czemu nasz głodny energii smartfon będziemy mieć zawsze w zasięgu wzroku i to bez konieczności zapotrzebowania na większą ilość miejsca.

SGS4Qi-9161

Monitory pojawią się w dwóch wielkościach: 24 cale (S24E370DL) oraz 27 cali (S27E370DS). Ich rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli z kontrastem 1000:1. Złącza jakie znajdziemy z tyłu urządzenia to: HDMI 1.4, DisplayPorty oraz D-Sub.

Dobrą informacją dla graczy jest zastosowanie technologii AMD FreeSync, której zadaniem jest eliminacja „uciekających” klatek podczas rozgrywki. Czas reakcji matryc wynosi 4 ms.

Niestety producent nie ujawnił jeszcze danych odnośnie czasu premiery bądź kwot, jakie przyjdzie zapłacić. Jest jednak szansa, że prezentacja monitorów z ładowarkami Qi w podstawie nastąpi podczas imprezy IFA odbywającej się już we wrześniu.

źródło: Android Authority

Sprawdź najnowsze wpisy