Samsung-wireless-charging-monitor

Świat smartfonów wbrew pozorom nie kończy się jedynie na sklepowym dziale GSM. Android wciąż się rozwija, a obecność tego systemu możemy zobaczyć w coraz to nowych miejscach. Ten wpis jednak nie będzie traktować stricte o smartfonach, a raczej o jednej z ich właściwości, którą wykorzystamy w parze z monitorem. I nie będzie to przesyłanie obrazu.

 

Samsung to dziesiejszy bohater wpisu! Na szczęście nie będzie mowy o ichnich smartfonach. Tym razem skupimy się na monitorach, które bezprzewodowo naładują nasze telefony. Modele monitorów są dwa, a w ich podstawach zostały wbudowane ładowarki w standardzie Qi, dzięki czemu nasz głodny energii smartfon będziemy mieć zawsze w zasięgu wzroku i to bez konieczności zapotrzebowania na większą ilość miejsca.

 

SGS4Qi-9161

 

Monitory pojawią się w dwóch wielkościach: 24 cale (S24E370DL) oraz 27 cali (S27E370DS). Ich rozdzielczość to 1920 x 1080 pikseli z kontrastem 1000:1. Złącza jakie znajdziemy z tyłu urządzenia to: HDMI 1.4, DisplayPorty oraz D-Sub.

 

Dobrą informacją dla graczy jest zastosowanie technologii AMD FreeSync, której zadaniem jest eliminacja „uciekających” klatek podczas rozgrywki. Czas reakcji matryc wynosi 4 ms.

 

Niestety producent nie ujawnił jeszcze danych odnośnie czasu premiery bądź kwot, jakie przyjdzie zapłacić. Jest jednak szansa, że prezentacja monitorów z ładowarkami Qi w podstawie nastąpi podczas imprezy IFA odbywającej się już we wrześniu.

 

źródło: Android Authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.