Oppo RAM plus rozszerzenie

Brakuje RAM-u w smartfonie? Oppo samo rozszerzy pamięć z nową funkcją

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Oppo poinformowało, że wraz z nową aktualizacją ColorOS, pojawi się ciekawa funkcja. Chodzi o możliwość programowego rozszerzenia RAM. Funkcję nazwano RAM+, a ta ma pozwalać nawet na 5 GB dodatkowej pamięci RAM w smartfonie. Z początku nowa funkcja dostępna będzie dla wybranych modeli, ale z czasem zostanie rozszerzona także na takie ze średniej półki.

Oppo z programowym rozszerzeniem RAM+

Oppo RAM plus rozszerzenie

Najnowsza aktualizacja ColorOS, czyli nakładki systemowej od Oppo, ma przynieść funkcję RAM+ dla wybranych modeli smartfonów producenta. Funkcja ma wykorzystywać zasoby pamięci ROM i w razie potrzeby wydzielać wsparcie dla RAM. Tutaj ma to być nawet 5 GB RAM, ale to w przypadku modeli z serii Oppo Reno5 5G. Oppo A74 5G także ma dostać możliwość rozszerzenia o 5 GB RAM, a modele Oppo A54 5G i A74 mogą liczyć na 3 GB dodatkowe RAM uzyskane w ten sposób.

Na kolejne urządzenia OPPO w Polsce dociera właśnie najnowsza aktualizacja systemu ColorOS. Poza optymalizacjami i szeregiem mniejszych zmian, wprowadza ona funkcję rozszerzenia pamięci operacyjnej (RAM+) w przypadku zwiększonego zapotrzebowania systemu lub korzystania z najbardziej wymagających aplikacji. Zależnie od modelu i jego wyjściowej pamięci RAM użytkownicy zyskają od 1 do 5 GB pamięci. Dzięki nowej funkcji użytkownicy mogą korzystać z wielu wymagających aplikacji i gier na raz bez spadku płynności. Szczególnie w modelach o mniejszej dostępnej pamięci operacyjnej opcja RAM+ zmniejszy ryzyko tzw. „klatkowania”, które może wystąpić, gdy telefon działa pod bardzo dużym obciążeniem. Poprawi także szybkość wczytywania zwłaszcza bardziej wymagających aplikacji i zmniejsza fragmentację pamięci, w efekcie poprawiając wydajność.

Oppo informacja prasowa

Zobacz też: Starlink w samochodzie to nie jest dobry pomysł.

Takie rozszerzenie pamięci RAM może być także konfigurowane. W przypadku Oppo Reno5 5G wprowadzono trzystopniową skalę (2/3/5 GB), a funkcja dostępna ma być w menu ustawień (Ustawienia – Informacje o telefonie – RAM – Rozszerzenie pamięci RAM). Co ważne, RAM+ ma pojawić się także w telefonach ze średniej oraz budżetowej półki.

Źródło: Oppo informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy