ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Blik dołącza do systemu SWIFT

Kolejny bank udostępnił Blika swoim klientom

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Blik jest dostępny dla klientów kolejnego banku – tym razem możliwość korzystania z popularnego systemu płatności wprowadził BOŚ Bank. Użytkownicy mogą już zarówno płacić za pomocą 6-cyfrowego kodu w sklepach internetowych, jak i stacjonarnych. Mają też możliwość wypłacania gotówki z bankomatów oraz realizowania przelewów na telefon.

BOŚ Bank obsługuje już system Blik

W 2020 roku z Blika korzystało 12 mln osób. Dla wielu to podstawowa forma płatności, szczególnie za zakupy w internecie. Polski system płatności w sieci jest stosowany nawet chętniej od kart płatniczych. Nic więc dziwnego, że kolejne banki chcą zaoferować Blika swoim klientom. Dziś wdrożenie systemu ogłosił BOŚ Bank.

Cieszy mnie, że od dziś nasi klienci mogą korzystać z tej szybkiej, wygodnej i bezpiecznej metody płatności – powiedział Wojciech Hann, prezes Zarządu Banku Ochrony Środowiska. Jak twierdzi, zarówno klienci indywidualni, jak i firmowi zyskają teraz dodatkowy komfort w korzystaniu z bankowości. Blik jest powszechnym systemem płatności, klienci banków mogą nim wygodnie płacić już nie tylko w Polsce, ale w coraz większej liczbie globalnych platform e-commerce – przypomina Dariusz Mazurkiewicz, prezes Zarządu Polskiego Standardu Płatności, operatora Blika.

Czytaj także: Wszystko dla zdjęcia – „Instagramerzy” ominęli zakazy, a ptak pod ochroną zmarł

Blik w ciągu 6 lat obecności na rynku stał się najpopularniejszym systemem płatności mobilnych w naszym kraju. W ubiegłym roku użytkownicy zrealizowali nim 424 mln transakcji o wartości 57 mld zł. W maju 2021 została przekroczona symboliczna granica – osiągnięto miliard transakcji Blikiem. Na ten moment możliwość korzystania z systemu oferuje 15 banków i grup bankowych działających w Polsce.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy