Miliard transakcji Blikiem wykonali użytkownicy polskiego systemu płatności od momentu jego powstania. Wczoraj została przekroczona symboliczna granica, o czym poinformowano na oficjalnym profilu Blika na Twitterze.

Miliard transakcji Blikiem – ile czasu zajęło osiągnięcie takiej liczby?

System płatności Blik uruchomiono w lutym 2015 roku. Do osiągnięcia miliarda operacji wykonanych przez użytkowników potrzebował on nieco ponad 6 lat. W tym czasie Blik stał się również najchętniej wybieraną metodą płatności w Polsce podczas zakupów internetowych.

Miliardowa operacja Blikiem została zrealizowana w serwisie siepomaga.pl. Jej wartość wyniosła 45 zł. Przypomnijmy – tylko w pierwszym kwartale 2021 roku użytkownicy Blika wykonali ponad 150 mln transakcji. Prawie 3/4 wszystkich operacji stanowiły transakcje w e-commerce (handlu w sieci).

Kodu Blik można użyć m.in. do płatności w internecie oraz w stacjonarnych sklepach i punktach usługowych. W tym drugim wariancie wpisujemy wygenerowane w aplikacji bankowej cyfry na terminalu płatniczym. Za pomocą Blika możemy również wypłacać gotówkę z bankomatów bez użycia karty oraz wykonywać szybkie przelewy na telefon.

Czytaj także: Blik czy karty – czym Polacy wolą płacić w internecie? Te dane mówią wszystko

W ciągu najbliższych kilku tygodni powinny pojawić się płatności zbliżeniowe Blik. Na początku skorzystają z nich użytkownicy smartfonów z Androidem. Posiadacze iPhone’ów będą musieli poczekać nieco dłużej.

źródło: twitter.com/blikmobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.