Xiaomi z rozwijanym ekranem z dwóch stron

Xiaomi zaskakuje po raz kolejny: Mi Mix Alpha, ale ze zwijanym ekranem

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Xiaomi Mi Mix Alpha to smartfon pełny… ekranu. Ten nachodził bowiem na boki i większość tyłu urządzenia zostawiając jedynie pasek na aparaty. Producent ma jednak pomysł jak popchnąć to jeszcze dalej. Nowy patent ujawnił, że Xiaomi może pracować nad nowym, unikalnym smartfonem. Urządzenie w patencie ma zwijany wyświetlacz, z ekranem wysuwającym się z każdej strony słuchawki.

Xiaomi z rozwijanym ekranem z dwóch stron

Według raportu PhoneArena opatentowane urządzenie posiada wyświetlacz, który wysuwa się zarówno z lewej, jak i z prawej strony. Innymi słowy, ekran smartfona rozciągnie się, aby stać się większym. Tym samym środek ciężkości urządzenia zostanie zachowany w odpowiednim miejscu, natomiast ekran będzie można także rozwijać na przykład w połowie zależnie od potrzeb. Przy okazji taka konstrukcja ma tę przewagę nad składanymi smartfonami, że nie jest widoczna linia zgięcia biegnąca przez środek ekranu.

Zobacz też: Aktualizacje Windows 11 – Microsoft ujawnił szczegóły

W stanie rozłożonym wysuwany wyświetlacz ma dość nietypowe proporcje, które raczej nie zachęcają do seansów filmowych. Jednak mogą się sprawdzić podczas przeglądania sieci lub używania aplikacji. Patrząc na urządzenie od tyłu, wydaje się, że ma ono design podobny do smartfona Mi MIX Alpha. To mogłoby oznaczać, że smartfon ten będzie następcą tego wyjątkowego urządzenia, co niesie ze sobą obawy o jego dostępność. Oczywiście warto pamiętać, że palma pierwszeństwa należy tutaj do Oppo. Producent co prawda zaprezentował jedynie prototyp, jednak w pełni funkcjonalny. Możliwe jednak, że Xiaomi chce być pierwszą firmą, która wprowadzi taki wzór do sprzedaży.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy