Darmowy powrót z Windowsa 11 na Windows 10

Aktualizacje Windows 11 – Microsoft ujawnił szczegóły

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

W zeszłym tygodniu Microsoft zaprezentował Windows 11, czyli platformę nowej generacji dla wszystkich klientów giganta z Redmond. Nowy system jest zbudowany na znanym fundamencie – Windows 10 i zacznie być dostępny w drugiej połowie tego roku. Kiedy pierwotnie spółka wydała „dziesiątkę”, zobowiązała się do ochrony urządzeń i ich produktywności dzięki najlepszej w swojej klasie obsłudze. Od tamtej pory ponad 1,3 miliarda urządzeń w skali globalnej otrzymało aktualizacje. Jak z kolei będą przebiegały aktualizacje Windows 11? Microsoft ujawnił szczegóły.

Aktualizacje Windows 11 – nowy cykl

aktualizacje Windows 11 funkcje

Windows 11 będzie miał coroczny cykl aktualizacji, co jest zmianą w stosunku do półrocznego cyklu w przypadku Windows 10. Łatki Windows 11 będą wydane w drugiej połowie każdego roku kalendarzowego i będą objęte 24-miesięcznym wsparciem dla wersji: Home, Pro, Pro dla stacji roboczych i edycji Pro Education. System Windows 11 zostanie objęty 36-miesięcznym wsparciem dla wersji Enterprise i Education, zapewniając dodatkowy czas i elastyczność w zakresie walidacji i wdrożeń na dużą skalę typowych dla tych wersji. Zmiana w rocznym rytmie aktualizacji i nieco dłuższym cyklu życia w porównaniu z systemem Windows 10 jest oparta na opiniach użytkowników i ogólnym podejściu do aktualizacji.

Zobacz także: Sklep Microsoft z dużą metamorfozą. Aplikacje na Androida to początek zmian

Windows 11 dla klientów

Windows 11

Microsoft nadal będzie zapewniać opcje kontroli i przejrzystości związane z aktualizacjami urządzeń. Obejmuje to możliwość zaplanowania ponownego uruchomienia, wstrzymania aktualizacji i pełnej kontroli nad instalacją opcjonalnych aktualizacji. Proces aktualizacji Windows 10 do systemu Windows 11 będzie inicjowany przez użytkownika. Dla korzystających, którzy nie kwalifikują się do systemu Windows 11 ze względu na wymagania sprzętowe, „szukanie aktualizacji” nie będzie dostępne.

Windows 11 dla organizacji komercyjnych

update windows 10

Nowa platforma będzie dostępna za pośrednictwem wszystkich istniejących kanałów obsługi systemu Windows 10, które są znane organizacjom komercyjnym. Będzie można wykorzystać takie narzędzia jak Windows Update for Business, Microsoft Endpoint Manager i Windows Autopilot. Klientom Enterprise i Education usługa wdrażania Windows Update dla firm zapewnia większą niż kiedykolwiek kontrolę IT nad Windows Update w celu zatwierdzania, planowania lub przyspieszania aktualizacji za pośrednictwem Microsoft Endpoint Manager, PowerShell, a nawet niestandardowych narzędzi utworzonych przy użyciu Microsoft Graph SDK. Przed wdrożeniem, organizacje komercyjne mogą określić, czy urządzenia w ich organizacji spełniają wymagania sprzętowe, korzystając z funkcji Endpoint Analytics lub Update Compliance. Administratorzy IT mają również łatwy, zintegrowany dostęp do aktualizacji miesięcznych i funkcji oraz powiązanych informacji na temat stanu wersji systemu Windows w centrum administracyjnym platformy Microsoft 365.

Ochrona i produktywność

Microsoft kontynuuje zaangażowanie i inwestycje w Windows 11, aby usprawnić cały proces aktualizacji, koncentrując się na zapewnieniu niezawodnego i wydajnego działania. Windows 11 zachowuje znajomy proces skumulowanych comiesięcznych aktualizacji zabezpieczeń systemu. Jednak na nowej platformie te wydania będą mniejsze (do 40%). Takie update’y pojawią się również w programie Windows Insider.

Następne kroki

Chociaż Windows 11 jest ekscytującym kamieniem milowym, Microsoft będzie nadal wspierać system Windows 10 aż do 14 października 2025 r. W drugiej połowie tego roku pojawi się wersja 21H2. Gigant z Redmond zamierza udostępniać w najbliższym czasie bardziej szczegółowe informacje zarówno na temat następnej aktualizacji do systemu Windows 10, jak i Windows 11, w tym szczegóły dotyczące udostępniania i wdrażania każdej wersji.

Źródło: microsoft

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy