Panasonic Toughbook G2

Panasonic Toughbook G2 – tablet, który zniesie wiele

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Panasonic Toughbook G2 to nowa wersja popularnego tabletu dla tych, którzy potrzebują sprzętów do zadań specjalnych. Sprzęt ma być wykorzystywany przede wszystkim tam, gdzie ważna jest mobilność oraz wytrzymałość urządzenia. Sprawdzi się więc na placu budowy czy w magazynie. I jak przystało na taki model, jego specyfikacja pozwala na wiele.

Panasonic Toughbook G2

Panasonic Toughbook G2

Panasonic Toughbook G2 pojawi się w dwóch wersjach. Standardowej oraz Quick Release SSD. Ta druga przeznaczona ma być dla sektorów, gdzie operuje się wrażliwymi danymi (np. wojsko czy policja). Sam sprzęt można także będzie wyposażyć w dodatkową podświetlaną klawiaturę, a producent przedstawia tablet jako godnego następcę Toughbook G1 i Toughbook 20. Nowy sprzęt będzie obsługiwał eSIM, czyli można go będzie z powodzeniem wykorzystywać w terenie. O bezpieczeństwo ma zadbać o Microsoft Secured-Core PC, a sprzęt wyposażono dodatkowo w konfigurowalne porty umożliwiające dodanie czytników kart stykowych i bezstykowych do obsługi kart inteligentnych. Na przedniej ramce wyświetlacza czekają także trzy konfigurowalne przyciski szybkiego dostępu.

Na pokładzie znajdzie się procesor Intel Core 10. generacji (Quad Core) z technologią Intel vPro oraz 16 GB pamięci RAM (opcjonalnie 32 GB). Sprzęt posiada także klasę wodoodporności IP65, a zaprojektowano go zgodnie z normą MIL-STD-810H. Na dane przeznaczono 512 GB (NVMe SSD, opcjonalnie 1 TB). Wyświetlacz LCD ma przekątną 10,1 cala, a bateria 6300 mAh ma pozwolić na pracę nawet do 18 godzin. Sprzęt działał będzie pod kontrolą Windows 10 Pro. Ważne tutaj jest też to, że nowy sprzęt będzie kompatybilny z większością akcesoriów, które pojawiły się dla modeli Toughbook G1 oraz 20. W to wchodzą także stacje dokujące, więc będzie można bezproblemowo dokonać przesiadki na nowszy wariant tabletu.

Zobacz też: Nowe wyprzedaże w PlayStation Store – na co warto zwrócić uwagę?

Nowy Toughbook G2 na rynku ma pojawić się w drugiej połowie lipca, a jego cena zaczynała się będzie od 2450 euro netto (około 11 tysięcy złotych).

Źródło: Panasonic informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy