Qualcomm Snapdragon 888+ 5G

Snapdragon 888 Plus 5G – Qualcomm oficjalnie przedstawia nowy procesor

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Qualcomm Snapdragon 888 Plus lub też 888+ to nowy procesor, który znajdzie się na pokładzie nadchodzących flagowców. Podczas targów MWC 2021 firma podzieliła się w końcu informacjami na temat jednostki, która ma przynieść większą wydajność w urządzeniach mobilnych. I choć zmian „na papierze” zbyt dużo nie ma, to w pracy mogą być one zauważalne. Co oferuje nowy Snapdragon 888 Plus?

Qualcomm Snapdragon 888 Plus 5G

Qualcomm Snapdragon 888 Plus 5G

Nowy Qualcomm Snapdragon 888 Plus pojawi się w urządzeniach od Asusa, Motoroli oraz vivo. Jego obecności można spodziewać się także na sprzętach od Xiaomi czy Honora, ale na pierwsze smartfony z nową „ósemką” przyjdzie nam poczekać do trzeciego kwartału tego roku. Jednak już teraz wiemy, czego można się spodziewać. Przede wszystkim lepszej wydajności, ponieważ częstotliwość taktowania wysokowydajnego rdzenia ARM Cortex-X1 wynosić ma niemal 3,0 GHz (dokładnie 2,995 GHz). W zestawieniu ze Snapdragonem 888 (2,84 GHz) zmiana jest może niewielka, ale idzie za nią jeszcze zwiększenie wydajności sztucznej inteligencji do 32 TOPS z 26. Te zmiany mają przełożyć się na niemal 20% wzrost wydajności.

Jeżeli chodzi o resztę zmian, to Snapdragon 888 Plus ich nie przynosi. Qualcomm pozostawił to, co sprawdzało się w podstawowej wersji modelu. Mamy więc układ graficzny Adreno 660, a sam procesor powstaje w wyniku 5-nm procesu technologicznego. Do tego dochodzi zintegrowany modem Qualcomm Snapdragon X60 5G, który pozwala na pobieranie do 7,5 Gbit/s oraz wysyłanie do 3 Gbit/s. Jest też obsługa DSS, mmWave oraz sub-6 GHz, a także WiFi 6E i WiFi 6. Snapdragon 888 Plus może obsługiwać aparaty z matrycami do 200 Mpix. Poradzi sobie także z odświeżaniem obrazu z częstotliwością 144 Hz (QHD+,HDR10+, HLG, Dolby Vision, HDR10 i 10-bitowa głębia koloru).

Zobacz też: Grupy rodzinne na Allegro Smart.

Do tego dochodzi jeszcze Bluetooth 5.2 czy NFC. Teraz można tylko czekać na debiut nowej platformy i sprawdzenie tego, jak radzi sobie w rzeczywistości.

Źródło: Qualcomm / GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy