ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Szef Qualcomma o kryzysie na rynku i przejęciu ARM

Qualcomm Snapdragon 888 – specyfikacja robi wrażenie i jest na co czekać

Autor: Bartosz Szczygielski Kategoria: Newsy

Specyfikacja Qualcomm Snapdragon 888 została podana przez firmę i teraz o nowym procesorze wiemy już praktycznie wszystko. To tylko pokazuje, że jest na co czekać, bo najnowsze flagowce mogą być znacznie bardziej wydajne, niż dotychczasowe modele. I choć to było do przewidzenia, to na wyniki przyjdzie nam jeszcze chwilę poczekać. Co ma do zaoferowania nowy Snapdragon 888?

Qualcomm Snapdragon 888 – specyfikacja

Nowy Snapdragon 888 został wykonany w technologii 5 nm, czyli mamy tutaj skok względem modelu Snapdragon 865. Zmiana pojawiła się także w rdzeniach. Ten główny to teraz Cortex-X1 (2,84 GHz), który ma być ponoć o 25 procent wydajniejszy, niż używany wcześniej model A77. Do tego dojdą jeszcze trzy rdzenie Cortex-A78 (2,4 GHz) oraz cztery Cortex-A55 (1,8 GHz). Dzięki nowemu rdzeniowi cały układ ma pobierać znacznie mniej energii, choć szybkość renderowania grafiki ma tutaj podskoczyć o 35 procent. To dzięki zastosowaniu Adreno 660, które ma zapewnić mniejsze opóźnienia w grach oraz pozwolić na obsługę 144 klatek na sekundę. Nowe Adreno ma także pobierać o około 20 procent mniej energii.

Wsparcie dla uczenia maszynowego ma zapewnić Qualcomm AI Engine 6. generacji, czyli procesor Hexagon 780. Wiadomo, że AI oraz uczenie maszynowe to teraz elementy, których po prostu nie da się pominąć przy produkcji procesorów. Do tego dochodzi jeszcze układ do przetwarzania obrazu, czyli Spectra 580, który może jednocześnie pracować nad danymi z trzech matryc. Spectra ma poradzić sobie z przetwarzaniem obrazu nawet z aparatów o matrycach do 200 Mpix. Dużą zmianą jest także zintegrowany z systemem modem X60 5G, który ma być zgodny z mm-Wave i Sub-6 GHz. Do tego dochodzi jeszcze wsparcie dla Wi-Fi 6 (Wi-Fi 6E, Wi-Fi 6, Wi-Fi 5, 802.11a / b / g, 802.11n). Nie mogło także zabraknąć wsparcia dla Bluetooth 5.2 oraz NFC.

Zobacz też: Czy Xiaomi Mi 11 zobaczymy jeszcze w grudniu?

Nie zabrakło także wsparcia dla rozdzielczości 4K w HDR czy 8K.  Jak widać specyfikacja Snapdragona 888 prezentuje się naprawdę dobrze, więc teraz tylko czekać na pierwsze smartfony z nim na pokładzie.

Źródło: Qualcomm / GSM Arena

Sprawdź najnowsze wpisy