Sony Xperia 1 III cena europejska

Europejska cena Sony Xperia 1 III i Xperia 5 III – szykuje się spory wydatek

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Wiemy już, jak ma być europejska cena Sony Xperia 1 III oraz Xperia 5 III. Oba modele oficjalnie zaprezentowano w połowie kwietnia, ale do sprzedaży jeszcze nie trafiły. To powinno wydarzyć się dopiero w sierpniu, a tak przynajmniej wynika z informacji w niemieckim sklepie z elektroniką. Tam wyceniono już nowe smartfony od Sony i cóż… jest drogo.

Europejska cena Sony Xperia 1 III oraz Xperia 5 III

Sony Xperia 1 III cena europejska 1

Zacznijmy od tego, ile wynosić ma cena lepszego modelu. Sony Xperia 1 III wyceniono na 1299 euro, czyli około 5860 złotych. Model Sony Xperia 5 III ma kosztować 999 euro, a więc mniej więcej 4500 złotych. Wprawdzie oba modele zniknęły już ze strony sklepu, to wiadomo, że w sieci nic nie ginie. Zapewne ktoś z obsługi pośpieszył się z wrzuceniem informacji o przedsprzedaży urządzeń, bo według informacji tam zamieszczonych, te do klientów trafiłby dopiero na początku sierpnia. Smartfony mają pojawić się także w zestawach promocyjnych ze słuchawkami, ale to raczej nie osłodzi niczego kupującym.

Nie oszukujmy się, powyższe ceny są wysokie. Czy faktycznie utrzymają się na podobnym poziomie w chwili, kiedy sprzęt faktycznie trafi na rynek? Cóż, możemy na teraz założyć, że niestety tak. Co w ogóle mają do zaoferowania oba modele? Sony Xperia 1 III ma wyświetlacz OLED HDR o przekątnej w 6,5″ (rozdzielczość 4K, odświeżanie 120 Hz, Corning Gorilla Glass Victus). Pod maską czeka procesor Qualcomm Snapdragon 888, a do tego dochodzi aż 12 GB RAM. Na dane przeznaczono 256 lub 512 GB, a pojemność akumulatora wynosi 4500 mAh. Jest też szybkie ładowanie (50% w 30 minut) i bezprzewodowe, a do tego obsługa standardu 5G.

Zobacz też: Play na kartę z dodatkowymi GB na lato.

Xperia 5 III korzysta z panelu OLED HDR o przekątnej 6,1″  (rozdzielczość FullHD+), a na pokładzie także znajduje się Qualcomm Snapdragon 888. Bateria ma taką samą pojemność, jak w Xperia 1 III i też naładujemy ją do 50% w ciągu pół godziny. Oczywiście oba modele mają bogate zaplecze fotograficzne, a więcej o nich przeczytacie w premierowym wpisie.

Źródło: GSM Arena

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy