ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung patentuje sterowanie smartfonem z każdej strony obudowy

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung patent sterowanie

Samsung ewidentnie szuka nowych rozwiązań, które sprawiłyby, że ich urządzenia stanęłyby o krok przed konkurencją. Pierwszą taką próbą niejako są odmiany Edge, czyli zakrzywiony wyświetlacz na krawędzie obudowy, ale Koreańczycy mają już pomysł na kolejną generację urządzeń – tak przynajmniej pokazuje urząd patentowy.

Po raz kolejny mamy możliwość za sprawą patentów odkryć, co Samsung planuje zrobić w ramach nowych, rewolucyjnych rozwiązań. Ostatnio były to cztery klawisze określane jako „niewidzialne” na krawędziach obudowy, a teraz mamy do czynienia tak naprawdę z podobnym rozwiązaniem, ale zdecydowanie urozmaiconym. Okazuje się, że Koreańczycy chcą po prostu umożliwić użytkownikowi obsługę smartfonu tak, aby nie zasłaniał on palcami wyświetlacz. Oznacza to, że panele dotykowe znajdą się zarówno w bocznych krawędziach jak i na plecach urządzenia. Sam pomysł jest nam już po części znany chociażby z PlayStation Vita czy też Oppo N1. Jednak jeśli chodzi o tego drugiego to tam mieliśmy tylko obsługę kilku gestów, a w przypadku Samsunga możemy spodziewać się pełnej kontroli nad systemem. Spójrzcie chociażby na FIG.12B – dodając do tego opis z urzędu patentowego otrzymujemy całkiem ciekawe rozwiązanie – przy uruchomionej klawiaturze znanej ze starszych urządzeń mobilnych, możemy wybierać litery za pomocą odpowiedniego nacisku na krawędzie (+T9).

Widać, że Samsung szykuje się na przełom, ale istnieje także możliwość, że Koreańczycy chcą po prostu zablokować pewne rozwiązania, na które chociażby czyha Apple. Mimo wszystko chcielibyście zobaczyć coś takiego w rzeczywistości czy takie rozwiązania szybko się znudzą?

źródło: SamMobile

Sprawdź najnowsze wpisy