Siswoo-R9-Darkmoon (3)

Czytanie książek to świetna sprawa, jednak noszenie ich ze sobą czasem doskwiera. Nie zawsze też stać nas na dodatkowy czytnik elektronicznych książek. Wyświetlacze w jakie wyposażane są nasze smartfony czy tablety mogą powodować szybkie męczenie się wzroku. Co powiecie jednak na połączenie smartfona z czytnikiem i niską ceną?

Taki duet możemy znać np. z YotaPhone 2, gdzie oprócz dwóch ekranów dostajemy całkiem niezłą specyfikację techniczną. Ale trzeba jednak zaznaczyć, że cena YotaPhone 2 też nie „niezła”, więc nie możemy tutaj mówić o mega okazji. Z Chinami jest jednak tak, że mają odpowiedniki wszystkiego. Tym razem mówimy o Siswoo R9 Darkmoon.

Siswoo-R9-Darkmoon (1)

Mamy dwa ekrany: jeden 5-calowy wykonany w technologii IPS o rozdzielczości Full HD oraz drugi, 4,7-calowy wykonany w technologii E-INK i cechujący się rozdzielczością 960 x 540 pikseli. Ponadto w Siswoo znajdziemy jednostkę MediaTek MT6752 taktowaną zegarem 1,7 GHz, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy, 13 oraz 8 megapikselowe aparaty. Jakby tego było mało producent pokusił się o zamontowanie dwóch slotów na karty SIM, baterię 3000 mAh oraz Androida Lollipop w wersji 5.0.

Siswoo-R9-Darkmoon (2)

Przyznacie, że parametry robią wrażenie, są nawet mocniejsze niż te znajdujące się w YotaPhone 2. Pozostaje pytanie jak ekran E-INK wpłynie na zapotrzebowanie energii. Najważniejsze jednak, że to produkt pochodzący ze wschodu, a co za tym idzie powinien się cechować znacznie niższą ceną niż za wyżej wspomnianego prekursora.

Siswoo-R9-Darkmoon

Smartfon może nie prezentuje się rewelacyjnie pod względem estetyki, ale funkcjonalności odmówić mu nie można. Pozostaje ze zniecierpliwieniem czekać na cenę. Wszak, 4,7 cala do czytania szczytem komfortu nie jest, za to zaoszczędzone miejsce w torbie i posiadanie literatury zawsze przy sobie może być tego warte.

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.