Xiaomi MIUI Pioneer Group

Xiaomi nareszcie na poważnie chce się zająć skargami użytkowników na MIUI

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Wielu użytkowników Xiaomi traci już cierpliwość względem MIUI, czego dowodzi ostatnia petycja. Nakładka producenta jest bowiem usiana pewnymi błędami i niedociągnięciami, a także problemami z wydajnością. Dobrym przykładem jest tu Redmi Note 8T mojej żony, którego zegar zaczyna się późnić po wyłączeniu dostępu do Internetu, przez co budzik w smartfonie dzwoni później, niż powinien. A to tylko przykład, z którym mam do czynienia osobiście. Na szczęście wydaje się, że Xiaomi w końcu zaczęło traktować te problemy poważnie.

Xiaomi MIUI Pioneer Group

Xiaomi MIUI Pioneer Group

Dyrektor produktu Xiaomi, który jest również MIUI Experience General Manager, oficjalnie ogłosił, że ustanowił komitet o nazwie MIUI Pioneer Group. Jego członkowie będą odpowiedzialni za rozwiązywanie wszelkiego rodzaju problemów, z którymi borykają się użytkownicy nakładki. Komitet będzie zamieszczał swoje postępy w formie raportu na Mi Community. Chociaż ten ruch nie brzmi jak nic nadzwyczajnego, a raczej wygląda na coś, co powinno istnieć od samego początku, to jednak jest to mile widziana zmiana. Mamy nadzieję, że Xiaomi naprawi wszystkie problemy z MIUI w nadchodzących miesiącach. Ponieważ od dłuższego czasu jest to poważny problem smartfonów tej firmy.

Zobacz też: Co z tym Windowsem? Duża aktualizacja czy nowy Windows 11?

Z drugiej strony większość osób raczej zakładała, że od samego początku w firmie pracują ludzie, którzy zajmują się zgłoszeniami błędów dotyczących nakładki. Ogłoszenie takiej grupy przez Xiaomi rzuca więc cień na dotychczasowe podejście firmy do tej kwestii. Miejmy więc nadzieję, że to zapowiedź szeregu poprawek, które trafią do MIUI.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy