Aktualizacja tapety Windows 11 w przeciekach

Co z tym Windowsem? Duża aktualizacja czy nowy Windows 11?

Adam Lulek Adam Lulek Artykuły

O projekcie Sun Valey słyszymy już od kilku miesięcy. Wiąże się on z dużymi zmianami w Windowsie. System Microsoftu prawdopodobnie otrzyma nowy numer, a także zmiany w interfejsie. Pojawią się także nowe funkcje. W ostatnich dniach pojawiło się kilka interesujących informacji na ten temat. Czy czeka nas duża aktualizacja, czy zobaczymy Windows 11?

Nowe informacje o Windows 11

Zmieniony interfejs dla Windowsa pojawi się na jesieni. Ma on być rewolucyjny, zgodnie z ofertami pracy, które pojawiły się dla programistów w zeszłym miesiącu. Jak czytamy w innej ofercie pracy, Microsoft chce też zbudować nowe środowisko, które będzie wiązało się z modernizacją istniejącego interfejsu użytkownika. Czytamy tu, że gigant chce zbudować „nowe części i modernizuje istniejące obszary Windows UX”.

Windows 10 October 2020 Update nowe Menu Start

Jak zauważa portal techradar, ogłoszenie o pracę zostało już zdjęte. Stoi za nim zespół odpowiedzialny za „budowanie przyszłej interakcji między człowiekiem a komputerem w systemie Windows”. Warto dodać, że ta sekcja deweloperów jest odpowiedzialna także za takie elementu interfejsu jak menu Start i pasek zadań, interfejs dotykowy czy komendy głosowe.

Zobacz także: Wszystko, co musisz wiedzieć o Windowsie 11

Duża aktualizacja Windows 10 czy po prostu nowy Windows 11?

Aktualizacja Windows 11 w przeciekach

Satya Nadella (szef Microsoftu) w wywiadach podkreślał, że już niedługo pojawi się nowa generacja Windowsa. Oficjalnie nie wiadomo jednak, jak będzie się ona nazywała. Wielu obserwatorów spodziewa się, że będzie to Windows 11. Taką liczbę ma rzekomo potwierdzać obrazek i wideo wrzucone na oficjalny kanał Microsoftu na Twitterze. Widzimy tam bowiem okno z cieniem, który przypomina liczbę 11.

Z kolei na kanał Microsoftu na YouTube trafiła mieszanka różnych dźwięków startowych, w tym melodie dołączone do systemów Windows 95, Windows XP i Windows 7. Co ciekawe, zostały one odpowiednio spowolnione, tworząc 11-minutowy film. Czy to przypadkiem nie jest kolejna wskazówka?  Jakby tego było mało pod koniec filmu znajduje się również zwiastun wydarzenia Microsoft, które odbędzie się 24 czerwca. Ma ono się rozpocząć o godzinie 11:00 czasu ET.

Co mogłaby zmienić nowa generacja platformy Microsoftu?

Wygląda na to, że Microsoft szykuje dużą aktualizację z Windowsa 10 na Windows 11. Nie będę po raz kolejny pisał, co nowego pojawi się w nowej generacji platformy, ponieważ robiłem to wielokrotnie. Od tego czasu nie wiemy niczego więcej. W tej sekcji chciałbym zwrócić uwagę na obszary, które powinny zostać naprawione.

Nowa funkcja informacji i newsów wydaje się być dobrym pomysłem, jednak jej obecny wygląd mi nie odpowiada. Ponadto Microsoft mógłby zrobić porządek w Centrum akcji i powiadomień. Obecny interfejs jest zbyt obszerny i nieczytelny. W tym wypadku jest duża szansa na to, że się to zmieni. W końcu, nie podoba mi się sposób aktualizacji aplikacji w Sklepie Microsoftu. Często zapominam w ogóle o tym, że aplikacje na Windowsie 10 wymagają aktualizacji. Cały Sklep Microsoftu wymaga pilnej poprawy. Obecny interfejs to chaos i bałagan. Tutaj jednak też można spodziewać się dużych zmian.

Źródło: windowslatest

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy