ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Jeśli Xperia Z3+ nie zachwyciła Was parametrami, zerknijcie na wersję Z4v

Autor: Kamil Lewicki Kategoria: Newsy
Sony-Xperia-Z4v

Sony ostatnio wypuściło swoje flagowe urządzenie na ten rok – Xperię Z3+ znaną również jako Z4. Jeśli jednak zabrakło Wam czegoś w tym urządzeniu mam dobrą wiadomość. Firma planuje wypuścić jeszcze jedną wersję tego modelu, która jest jeszcze bardziej wypasiona. Niestety za luksus posiadania Xperii Z4v trzeba będzie nieco zapłacić spełniając pewne konkretne warunki…

Zacznijmy jednak od różnic, które wyróżniają ten model względem Z3+. W nowej Xperii zastosowano wyższą rozdzielczość ekranu. Porzucono 1080p na rzecz wyświetlacza QHD (i warto wspomnieć, że jest to pierwszy smartfon od Sony z takim ekranem). Zastosowana bateria ma pojemność 3000 mAh. Dostępne jest bezprzewodowe ładowanie Qi. Sony Xperia Z4v posiada również certyfikaty IP65/68, które uchronią naszego smartfona przed wodą jak i kurzem.

Sony-Xperia-Z4v (1)

Jeśli chodzi o pozostałe parametry to znajdziemy w nim procesor Snapdragon 810, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej z możliwością rozbudowy o maksymalnie 128 GB. Aparat dobrze znany z matrycą wielkości 20,7 megapikseli, możliwością nagrywania filmów w rozdzielczości 4K w 30 klatkach na sekundę. Z przodu zaś kamerka cechuje się 5 megapikselową matrycą.

Sony-Xperia-Z4v (2)

Niestety smutną wiadomością dla tych, którzy zdążyli już nabrać chęci jest dostępność Z4v wyłącznie w sieci Verizon. Jeśli jednak macie do niej dostęp, to sprzedaż ruszy już za około miesiąc bo 13 sierpnia. Dostępne wersje kolorystyczne: czarna oraz biała.

źródło: Phone Arena

Sprawdź najnowsze wpisy