Huawei chce mieć fabrykę procesorów

Huawei sam będzie produkował swoje procesory? – USA udowodniło, że autorskie projekty to za mało

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Spółka zależna Huawei zainwestowała właśnie w dziedzinie litografii, co oznacza wejście firmy w technologie związane z produkcją chipów. Posunięcie firmy prawdopodobnie ma na celu walkę z sankcjami USA i całkowite uniezależnienie się od zewnętrznych dostawców w segmencie produkcji układów scalonych Kirin. Warto tu podkreślić, że mimo iż Huawei projektował układy, to nigdy sam ich nie produkował. Nie jest to wcale tak rzadka sytuacja na rynku. Jedynie Samsung i Intel są w stanie same produkować swoje autorskie procesory.

Huawei chce mieć fabrykę procesorów

Huawei chce mieć fabrykę procesorów

Hubble Technology Investment to jednostka inwestycyjna chińskiego giganta technologicznego. Zainwestowała ona ostatnio 82 mln juanów (12,8 mln dolarów) w Beijing RSLaser Opto-Electronics Technology Co. Ltd. Tym samym stała się ona się siódmym co do wielkości udziałowcem firmy, która koncentruje się na systemach źródeł światła, które są jedną z trzech podstawowych technologii maszyn litograficznych. Warto zauważyć, że posiada ona inwestycje w około 28 firmach opartych na półprzewodnikach.

Zobacz też: Kineskopy wracają do łask, ceny starych monitorów poszły w górę

Fu Liang, weteran branży telekomunikacyjnej analityk skomentował ten ruch następująco:

Huawei ma głównie na celu zrównoważenie luk i niedociągnięć spowodowanych przez amerykańskie ograniczenia, jednocześnie wspierając przedsiębiorstwa o wysokim uznaniu, aby produkować wyższy poziom produktów poprzez inwestycje. Ma to kluczowe znaczenie dla zmniejszenia zależności Chin od niektórych krajów i przedsiębiorstw w globalnym przemyśle półprzewodników.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy