Huawei po odcięciu od TSMC i innych wykonawców procesorów korzystających z amerykańskiej technologii teoretycznie nie jest w stanie produkować innych układów, niż Kirin 710A. Warto tu dodać, że jest to Kirin 710 wykonany w 14 nm procesie technologicznym, a nie 12 nm, jak wersja podstawowa. Mamy więc do czynienia z regresem. Nic więc nie wskazywało na to, aby Huawei był w stanie wypuścić flagowy model procesora. Najnowsze doniesienia jednak mówią właśnie o takiej jednostce. 

Huawei Kirin 9000L

Huawei Kirin 9000L

W chińskich mediach pojawiła się plotka, że Huawei HiSilicon, firma zajmująca się produkcją układów scalonych, wkrótce wprowadzi na rynek platformę mobilną Kirin 9000L. Jest to pierwszy raz, kiedy słyszymy o tym chipie, ale biorąc pod uwagę nazwę, można zrozumieć, że Kirin 9000L ma podobną konstrukcję do Kirina 9000E i Kirina 9000. Co więcej, plotki te wskazują dość jasno na to, czym ten procesor będzie się różnił od poprzedników: chodzi tu o proces technologiczny. I nie, na szczęście nie będzie to 14 nm, a 5 nm EUV od Samsunga. Tym samym procesor ten ma powstawać w podobny sposób, co flagowy Snapdragon 888

Zobacz też: Złe wieści – Netflix już wkrótce usunie ponad 10 świetnych filmów! Zobacz ich pełną listę

Na jaw wyszła także kwestia specyfikacji urządzenia. Producent zastosuje te same rdzenie, jednak zmniejszy ich częstotliwość pracy z 3,13 GHz do 2,86 GHz. Słabszy ma być także układ graficzny. Wciąż będzie to Mali-G78, jednak tym razem w wersji 18-rdzeniowej. NPU również zostanie ograniczone do pojedynczego rdzenia. Jak jednak produkcja tych układów mogłaby być możliwa? Otóż samsung miał współpracować z japońskimi i europejskimi producentami sprzętu do produkcji procesorów, aby stworzyć linię produkcyjną wolną od technologii z USA. Pamiętajmy jednak, że to wciąż są tylko plotki.

Źródło: Gizmochina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.