Aktualizacja dla PlayStation 3

PlayStation 3 z ważną aktualizacją – i nie jest to błąd w tytule

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Nawet nie zauważyłem kiedy, ale PlayStation 3 coraz częściej jest wymieniane przez wielu graczy jako ich ulubiona… retrokonsola. Za każdym razem kiedy czytam komentarze tego typu, czuję się po prostu staro. Dziś jednak nieco odmłodniałem — w końcu konsole retro nie dostają aktualizacji, prawda? A skoro Sony właśnie wydało nowszą wersję systemu na PS3, to musi to być całkiem nowy, chociaż 14-letni sprzęt.

Aktualizacja dla PlayStation 3

Aktualizacja dla PlayStation 3

Ostatnia aktualizacja systemu PS3  o numerze 4.88 jest 60. łatką dla konsoli, która pojawiła się na rynku w listopadzie 2006 roku. Czyli na rok przed premierą pierwszego iPhone, kiedy to Symbian był najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie i jedynymi jego istotnymi konkurentami był Windows Mobile i Palm OS. Żaden z tych systemów już nie jest wspierany w smartfonach. Przez te lata zmieniło się więc naprawdę dużo. Wróćmy jednak do samej aktualizacji. Jak każda aktualizacja, którą PlayStation 3 otrzymało w ciągu ostatnich kilku lat, ta, która wymaga 200 MB wolnego miejsca, nie robi wiele poza poprawą wydajności systemu.

Zobacz też: Aktualizacja HarmonyOS dla setki modeli – dostaną ją nawet kilkuletnie sprzęty

To jednak standardowa formuła w przypadku aktualizacji. I nawet jeśli sama ona wnosi nie wiele, to jest to dość jasny sygnał na to, że Sony jeszcze nie skreśla PS3. Spekuluje się, że ma to związek z olbrzymim odzewem graczy po tym jak Japończycy chcieli odłączyć PlayStation 3 od sklepu z aplikacjami. Oburzona społeczność odwiodła firmę od tej decyzji. Przy okazji również pokazała, że PS3 wciąż żyje i ma się dobrze. I właśnie dlatego ta aktualizacja jest tak ważna.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy