HarmonyOS lista urządzeń

Aktualizacja HarmonyOS dla setki modeli – dostaną ją nawet kilkuletnie sprzęty

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Aktualizacja do HarmonyOS, czyli nowego systemu od Huawei, trafi na setkę urządzeń. To robi wrażenie, a szczególnie wtedy, kiedy dowiedzieliśmy się, że mowa nawet o kilkuletnich sprzętach. Dla takich urządzeń to może być „nowe życie”, bo sam system ma działać lepiej, niż oprogramowanie Google. Oczywiście teoretycznie, bo wszystko potwierdzą pierwsze wrażenia użytkowników.

Aktualizacja HarmonyOS – które smartfony ją dostaną

Aktualizacja HarmonyOS czerwiec 2021
Aktualizacja od 2 czerwca 2021

Dzisiejsza konferencja, na której zaprezentowano oficjalnie HarmonyOS, przyniosła wiele nowości i sprzętów. Jednak to system Huawei grał tutaj pierwsze skrzypce i od dziś pierwsze smartfony mogą liczyć na aktualizację. W pierwszej kolejności dostaną je smartfony z serii Mate40 oraz P40. Nie zabraknie także urządzeń z serii P30 oraz Mate30. Co ciekawe, bazowa wersja Huawei P30 ma dostać aktualizację dopiero pod koniec tego roku. Na udostępnionej przez Huawei liście brakuje także wersji Lite i nie jest jasne, kiedy te smartfony ją dostaną.

Aktualizacja HarmonyOS Q3 2021
Aktualizacja HarmonyOS Q3 2021

W trzecim kwartale tego roku HarmonyOS zawita na sprzęty z serii Mate20 czy nova (8,7 i 6). Także w tym kwartale aktualizację mają dostać tablety z serii MatePad. Końcówka roku, czyli czwarty jego kwartał, ma przynieść aktualizacje np. inteligentnych ekranów od Huawei, ale także wspomnianego wyżej P30 czy P30 Pro. Do tego dojdzie jeszcze Huawei Mate20 X, ale również kilkuletnie urządzenia – seria Huawei P20, P10 czy Mate10 i Mate9.

Zobacz też: Nowe słuchawki Huawei FeeBuds4 – co będą oferowały?

Aktualizacja HarmonyOS Q4 2021
Aktualizacja HarmonyOS Q4 2021

Trzeba przyznać, że lista smartfonów i sprzętów, które mają dostać HarmonyOS jest naprawdę imponująca. System ma działać sprawnie nawet na sprzętach z kiepską specyfikacją i według zapowiedzi Huawei, ma dać im drugie życie. Producent dużo obiecuje, a na pierwszej prezentacji HarmonyOS wygląda naprawdę obiecująco. W Chinach może być ogromnym sukcesem, ale zobaczymy, jak przyjmie system reszta świata. Zamierzacie wypróbować HarmonyOS?

Źródło: Huawei

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy