Huawei FreeBuds 4

Huawei FreeBuds 4 z Adaptive Ear-Matching – redukcja szumów na wyższym poziomie

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Dziś oficjalnie zaprezentowano nowe słuchawki bezprzewodowe Huawei FreeBuds 4. Te zostały wyposażone w bardzo ciekawie zapowiadający się system redukcji szumów z otoczenia. Chodzi o Adaptive Ear-Matching Noise Cancellation, który  ma dopasowywać się do kształtu kanału słuchowego użytkownika. To ma sprawić, że redukcja szumów będzie jeszcze lepsza, niż dotychczas.

Huawei FreeBuds 4

Huawei FreeBuds 4

Huawei dziś zaprezentował kilka ciekawych sprzętów, które będą działały już pod HarmonyOS. Wśród nich nowy Huawei Watch 3 czy tablet MatePad Pro. Razem z nimi zaprezentowano także słuchawki Huawei FreeBuds 4. Wykorzystano w nich hybrydową technologię podwójnych mikrofonów, co ma przekładać się na jeszcze lepszą redukcję szumów z otoczenia, niż w poprzednich generacjach słuchawek. Do tego dochodzi system Adaptive Ear-Matching (AEM), czyli wykrywania kształtu kanału słuchowego i na podstawie tego dopasowywania poziomu redukcji szumów. Słuchawki będzie można łączyć z dwoma urządzeniami jednocześnie, co jest bardzo dobrą wiadomością. Co jeszcze o sprzęcie wiadomo?

Huawei FreeBuds 4 wykorzystują lekką i wytrzymałą membranę kompozytową z polimeru ciekłokrystalicznego (LCP), która pozwala zminimalizować zniekształcenia dźwięku oraz uzyskać przejrzyste tony średnie i wysokie. Dynamiczne przetworniki obsługują szeroki zakres częstotliwości – aż do 40 kHz, a dzięki dużej średnicy (14,3 mm) zapewniają większą amplitudę drgań i mocniejszy bas. Słuchawki wyposażone są w udoskonalone minituby basowe, które generują dźwięk o natężeniu 15% wyższym niż w przypadku Huawei FreeBuds 3.

Huawei informacja prasowa

Zobacz też: W Plusie Dzień Dziecka potrwa cały miesiąc.

Nowe Huawei FreeBuds 4 mają pracować na jednym ładowaniu do 4 godzin (bez ANC) lub około 2,5 godziny z ANC. Etui ma wydłużyć ten czas do 22 godzin. Jedynie 15 minut ma wystarczyć do tego, by naładować słuchawki na kolejne 2,5 godziny pracy. Jedna słuchawka waży 4,1 grama, a samo etui 38 gramów. Nie podano jeszcze, kiedy sprzęt trafi do Polski. W Chinach wyceniono słuchawki na 999 juanów, czyli około 570 złotych.

Źródło: Huawei informacja prasowa

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy